українська російська англійська
Микола Азаров: Рішення Кіпру щодо оподаткування депозитів серйозно не вплине на Україну
19.03.2013 | 13:58
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Наміри Кіпру запровадити оподаткування депозитів не матимуть серйозного впливу на Україну. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров на прес-конференції в Києві

«Для нас таких серйозних наслідків не буде, як, скажімо, для російського капіталу», – переконаний Глава українського Уряду.

На його думку, кіпрській владі таке рішення далося досить непросто. «Я прекрасно себе уявляю на місці керівництва Кіпру, наскільки важко їм приймалося це рішення. Я думаю, що у нього не було жодної альтернативи у прийнятті таких рішень. Йому був поставлений ультиматум: або дефолт, або такий, практично конфіскаційний, спосіб. І єдине, що йому залишалося – це максимально пом’якшити наслідки такого кроку для простих людей, які зберігають свої депозити в сумі менше 100 тис. євро... Я не хотів би, звичайно, опинитися на їхньому місці, але й кидати камінь у їхній город не хочу», - сказав Микола Азаров. При цьому Глава Уряду переконаний, рішення з цього питання повинно прийматися якомога швидше, бо затягування лише ускладнить ситуацію, яка і так непроста для банківської системи.

За його словами, українські вклади на Кіпрі «на порядок менші за російські, як мінімум, на порядок, якщо не більше». «А приблизно можу оцінювати. Бо облік, скільки українського капіталу вийшло на Кіпр з урахування складності переводу, зробити досить складно. Можна лише приблизно сказати, що це на порядок менше, ніж російські втрати», - заявив Микола Азаров. За його словами, саме тому Росія так гостро відреагувала на це рішення.

Разом з цим Прем’єр-міністр України радить українцям зберігати гроші в національній валюті в вітчизняних банках. «Виявилося, в Україні зберігати гроші надійніше», - заявив Микола Азаров.

Водночас, як заявив Глава Уряду, українська влада до таких кроків вдаватися не буде. «Ми за три роки показали, що не йдемо на конфіскаційні рішення. Ви не можете дорікнути Уряду жодним рішенням такого плану. Таких рішень багато пропонувалося, але ми жодного разу на це не пішли», – сказав Микола Азаров.

 

версія для друку