українська російська англійська
Миротворці 50-ти країн світу обговорять подальші перспективи співпраці
19.03.2013 | 15:55
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Відбулася церемонія відкриття міжнародного семінару на тему: «Розвиток стратегії міжнародної миротворчої поліцейської діяльності», який триватиме в Україні протягом трьох днів. Під час семінару планується обговорити актуальні питання міжнародної миротворчої поліцейської діяльності, а також затвердити стандартизований спектр завдань, які мають виконувати міжнародні поліцейські ООН.

На семінар запрошені високопосадовці поліцейських відомств близько 50-ти країн усього євроатлантичного регіону, включно з країнами ЄС, СНД, США та Канадою, а також представники Австралії, Індонезії, Аргентини та міжнародних організацій.

Відкрив захід Міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко, який наголосив на тому, що за останні два десятиліття роль поліцейських ООН у міжнародних миротворчих операціях суттєво зросла. Збільшився обсяг завдань, з якими доводиться мати справу поліцейським. Якщо раніше вони здебільшого виконували тільки функції надання гуманітарної допомоги та моніторингу, то сьогодні використовуються як експерти, аналітики та консультанти. На миротворців нерідко покладаються відповідальні завдання, пов’язані зі створенням, реформуванням та зміцненням національної поліції країни перебування.

Міністр також зазначив, що на даному етапі розвитку виникає необхідність стандартизації діяльності міжнародних поліцейських ООН. Адже професійні навики, набуті за місцем служби, не завжди відповідають сучасним міжнародним стандартам. Це може негативно відбитися на ефективності миротворчих місій.

Саме тому поліцейське управління Секретаріату ООН ініціювало розробку нової Стратегічної доктрини поліцейської миротворчої діяльності ООН. Вона передбачає введення у майбутньому нових стандартів підготовки та діяльності міжнародних поліцейських сил.

Першим кроком реалізації цієї ініціативи ООН стала 118 щорічна Міжнародна Конференція Асоціації керівників поліції в м. Чикаго, США у жовтні 2011 року. У подальшому на чотирьох регіональних семінарах представники різних країн та міжнародних організацій спільно повинні визначити стандартизований спектр завдань міжнародних поліцейських ООН.

Віталій Захарченко зазначив, що на одному з таких семінарів буде обговорений розвиток та вдосконалення системи стратегічного управління міжнародною миротворчою поліцейською діяльністю.

Під час семінару заплановано відвідування Спеціального миротворчого центру Національної академії внутрішніх справ. Там учасники семінару ознайомляться із зразками озброєння, спеціальної техніки та службовою діяльністю спеціальних підрозділів Міністерства внутрішніх справ України, учбово-матеріальною базою спеціального миротворчого центру академії, системою відбору та навчання кандидатів для участі у миротворчих операціях.

«Підтримка ООН у проведенні цього семінару саме в Україні свідчить про серйозну зацікавленість нашої держави в активній участі у міжнародних миротворчих операціях. МВС буде позиціонуватися як професійно розвинуте, сучасне, демократичне правоохоронне відомство європейської держави», - зазначив Віталій Захарченко.

Керівник МВС висловив впевненість у тому, що проведення семінару в Україні за участю представників визнаних світових лідерів у сфері глобальної безпеки сприятиме зміцненню її міжнародного авторитету та просуванню інтересів в ООН. Зокрема, це стосується питання розширення представництва МВС України у миротворчих місіях ООН і позитивного вирішення питання про направлення Спеціального миротворчого підрозділу МВС у місію ООН в Ліберії.

«Символічно, що проведення семінару співпало з 20-річною річницею участі України у міжнародній миротворчий діяльності, - зауважив керівник правоохоронного відомства. – Висловлюю подяку Поліцейському управлінню Секретаріату ООН за проведення регіонального семінару саме в України та сподіваюся, що він пройде на найвищому організаційному рівні».

До учасників семінару звернувся й керівник секції по стратегічним установкам та розробкам поліцейського Управління департаменту операцій ООН по підтриманню миру Ендрю Карпентер, який зазначив, що зміни відбуваються у самому мандаті миротворчої поліцейської діяльності, адже тепер забезпечується не лише моніторинг, але й навчання поліцейських. Представник Департаменту операцій ООН звернув увагу присутніх на те, що потрібно працювати для забезпечення безпеки громадян і для цього необхідний послідовний і грамотний підхід. Потрібно навчитись використовувати ресурси ефективно та знайти відповіді на найважливіші питання, що стоять перед персоналом місій ООН.

«Це партнерство для нас дуже важливе, щоб досягти поставлених завдань», - додав наостанок Ендрю Карпентер.

 

версія для друку