українська російська англійська
Україна зацікавлена у розвитку двостороннього співробітництва з США
19.03.2013 | 19:20
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна зацікавлена і надалі розвивати двостороннє співробітництво з США. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Микола Азаров під час зустрічі із Заступником Державного Секретаря з політичних питань США Венді Шерман 19 березня.

«Я є щирим прихильником розвитку наших відносин», - зазначив Глава українського Уряду.

У ході зустрічі Микола Азаров поінформував співбесідників про підготовку України до підписання цього року  угод про політичну асоціацію, зону вільної торгівлі,  безвізовий режим з Європейським Союзом.

Крім того, Прем’єр-міністр наголосив, що Уряд продовжує активну роботу над досягненням енергетичної незалежності України, у напрямку чого зроблено чимало. «Ми скоротили споживання дорогого російського газу до 27 млрд. куб. м у 2012 році; перевели багато теплоелектростанцій на вугілля; збудували багато альтернативних електростанцій - сонячних та вітрових; ми приступили до видобутку газу на шельфі Чорного моря; ми збільшили видобуток газу на наших традиційних ділянках; ми провели конкурси і представили двом крупним компаніям ділянки для розробки сланцевих родовищ», - сказав Микола Азаров, додавши, що на сьогодні Україна продовжує переговори з Росією щодо перегляду абсолютно невигідного газового контракту, підписаного попереднім прем’єр-міністром.

У свою чергу Заступник Державного Секретаря з політичних питань США Венді Шерман заявила, що США вірять, «що перед Україною розкрилось економічне та політичне майбутнє». За словами  Заступника Держсекретаря, Україні необхідно прийняти ряд складних рішень для того, щоб вивести країну з рецесії на шлях процвітання. «Це справді складне завдання: США також недавно пережили рецесію, і необхідно було прийняти  багато важких, непопулярних рішень», - сказала Венді Шерман.

 

 

 

версія для друку