українська російська англійська
Едуард Ставицький та Посол Словаччини в Україні обговорили питання енергетичної співпраці
20.03.2013 | 09:36
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

19 березня Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Словацької Республіки в Україні Паволом Гамжіком.

Під час зустрічі сторони обговорили одне із нагальних завдань, яке потребує якнайскорішого вирішення з метою створення передумов для подальшої успішної реалізації проекту Євроазіатського нафтотранспортного коридору (далі - ЄАНТК),  а саме  підготовку п’ятисторонньої міжурядової угоди щодо підтримки зазначеного проекту. Українською стороною було підготовлено проект міжурядової угоди та надіслано на розгляд країнам-учасницям проекту.

Українська сторона розраховує на активне сприяння Республіки Словаччини у питанні надання проекту ЄАНТК підтримки в рамках відповідних механізмів ЄС щодо реалізації інфраструктурних проектів в енергетичній сфері. 

Зокрема, це надання сприяння словацькою стороною як країною - членом Європейського Союзу у прийнятті позитивного рішення ЄС щодо надання проекту ЄАНТК статусу проекту загальноєвропейського значення в рамках програми TEN-E, як це передбачено дорожньою картою Східного партнерства на 2012-2013 роки.

Також сторони обговорили питання співпраці у нафтогазовій галузі, у галузі ядерної енергетики, а найважливіше – у галузі енергетики.

Українська сторона високо цінує прагнення словацької сторони сприяти подальшому розвитку співробітництва в енергетичній сфері.

Наприкінці зустрічі було домовлено і надалі підтримувати торговельно- економічне співробітництво двох країн, якому притаманний високий рівень взаєморозуміння й підтримки, а також динамічний розвиток політичного діалогу.

 

 

 

версія для друку