українська російська англійська
Громадська рада Мінагрополітики схвалила Програму активізації розвитку економіки
20.03.2013 | 09:54
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

19 березня відбулося засідання Громадської ради при Міністерстві аграрної політики та продовольства. Учасники обговорили основні заходи, які передбачені Державною програмою активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки та безпосередньо стосуються аграрного сектору. Окрім цього, на засіданні були порушені питання модернізації зернової логістики та місця України на світовому ринку зерна.

Заступник директора Департаменту економічного розвитку аграрного ринку Мінагрополітики Сергій Петренко поінформував членів Громадської ради та запрошених осіб про основні завдання, які стоять перед АПК, та яких результатів вдасться досягти протягом найближчих двох років завдяки реалізації Програми активізації розвитку економіки.

«Вітчизняний аграрний комплекс забезпечує продовольчу безпеку держави та нарощує обсяги виробництва та експортний потенціал держави. Тому, для закріплення позитивної динаміки, у 2013-2014 роках планується впроваджувати масштабні загальнонаціональні інвестиційні проекти в тваринництві, удосконалювати механізми державної підтримки придбання сучасної сільгосптехніки вітчизняного виробництва, збільшувати площі багаторічних насаджень, створювати сировинні зони для розвитку виробництва безпечних і якісних харчових продуктів, відновити та модернізувати систему зрошення на Півдні України, розвивати інфраструктуру аграрного ринку, створити на базі Аграрного фонду публічне акціонерне товариство «Агрофінфонд», будувати та реконструювати хлібопекарські підприємства, перепрофільовувати та відновлювати роботу спиртових заводів», − повідомив Сергій Петренко.

Реалізувавши всі ці плани, Україна повністю буде забезпечена продовольством, експорт якого збільшиться, що принесе значні доходи до скарбниці держави.

Зараз же Україна входить до десятки світових лідерів за обсягами виробництва та експорту зернових. Про це повідомив президент Української зернової асоціації Володимир Клименко.

«Якщо Україна збільшить урожайність кукурудзи до рівня США, а пшениці та ячменю − до рівня Франції, то це дасть можливість збирати 110 мільйонів тонн цих трьох культур. А значить − займати перші місця в світі за їхнім експортом», − наголосив Володимир Клименко.

Для того ж, щоб зібраний урожай було де зберігати та звідки продавати за кордон, експерти радять модернізувати зернову логістику. В тому числі − звернутися до Прем’єр-міністра з ініціативою провести робоче засідання з цього питання.

 

версія для друку