українська російська англійська
Микола Азаров наголосив на відповідальності місцевої влади щодо підготовки до можливої повені
20.03.2013 | 11:26
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров закликав центральні та місцеві органи влади ретельно підготуватися до потепління і, як наслідок, до можливої повені. На цьому він наголосив під час засідання Уряду 20 березня 2013 року.

Микола Азаров наголосив, що за прогнозами українських метеорологів, найближчим часом нас ще очікують морози, рясні снігопади і дощі. А кардинального потепління можна очікувати на початку квітня.

«Тому звертаю увагу Міжвідомчого оперативного штабу на чолі з Віце-прем’єром Олександром Вілкулом, а особливо - Державної служби з надзвичайних ситуацій – на першочергову увагу до організації нормального проходу великої води», - зазначив Глава Уряду.

Він підкреслив, що крига вже більш-менш зійшла, але загроза повеней в окремих районах, через танення снігу та сильні опади, зберігається. Це стосується в першу чергу Волинської, Рівненської, Чернігівської областей. На річках Карпат вода вже піднімалась на 1,5-2,0 метри, а на деяких ділянках захисних дамб річки Тиса навіть до 6 метрів. Зараз рівні води знизились, але ще будуть інші хвилі їх зростання.

За словами Глави Уряду, центральні та місцеві органи влади зобов’язані зробити все необхідне, щоб можлива повінь та пов’язані природні явища не призвели до негативних наслідків, втрат.

«Треба енергійно й постійно усувати виявлені недоліки. Йдеться про розчистку русел і дренажів, зміцнення водозахисних споруд тощо, - підкреслив Микола Азаров. - Тут наголошую на особливій відповідальності місцевої влади. Ці роботи місцева влада повинна організувати з високою відповідальністю за безпеку наших громадян, за збереження майна людей, громад і підприємств. Ніхто не має права чекати, що все зроблять рятівники. Навпаки, треба зробити все, щоб рятівникам не залишилось роботи».

У цій справі, наголосив він, треба мобілізувати комунальників, підприємства, розташовані на території громади, і громадськість. «Головне, що у нас не повинно бути «безхозних» річок та відводних каналів, захисних ставків та інших водоймищ. Саме через їх захаращення наслідки стихії бувають набагато більшими», - додав Глава Уряду.

 

 

версія для друку