українська російська англійська
Мінсоцполітики бореться з ввезенням "ауді" та "лексусів" під виглядом гуманітарної допомоги
20.03.2013 | 12:44
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Міністерство соціальної політики запроваджує жорстокий контроль за ввезенням в Україну гуманітарної допомоги. Про це заявила директор Департаменту соціальних послуг Міністерства соціальної політики України Ірина Тарабукіна. За її словами, це необхідно зробити для того, щоб під виглядом гуманітарної допомоги до України не ввозились сумнівні вантажі. Разом з тим, за її словами, робиться усе можливе для прискорення погодження ввезення справжньої гуманітарної допомоги.

«Сьогодні Міністерство соціальної політики працює над тим, щоб посилити контроль над використанням гуманітарної допомоги. На жаль, існують непоодинокі випадки, коли гуманітарну допомогу намагаються використовувати як інструмент контрабанди. Не повинно бути ситуацій, коли гуманітарні вантажі, що звільняються від мита, потрапляють до дорогих бутіків або перепродаються, як це часто буває з авто», - сказала вона.

Ірина Тарабукіна  зауважила, що зараз на кордоні стоять 132 автівки, частина з яких має доволі сумнівне призначення. «Так житель Сумської області, якому виповнилося 76 років, ввозить до України Audi A5, оціночна вартість якого сягає 350 тис. грн. Іншим яскравим прикладом може стати спроба ввести під виглядом гуманітарної допомоги Лексус CT200 Hibrid 2012 року випуску вартістю понад 300 тис грн. На жаль, таких випадків раніше було понад 50% від усієї «гуманітарки», - сказала вона.

Загалом, за словами Ірини Тарабукіної, до Мінсоцполітики за лютий-березень надійшло 387 пакетів документів щодо визнання товарів, послуг та грошових коштів гуманітарною допомогою. Для прийняття рішень вже опрацьовано 252 з них, однак часто погодження остаточних рішень гальмується іншими центральними органами виконавчої влади.

«Ми зацікавлені, щоб погодження гуманітарних вантажів було максимально оперативним та прозорим. Однак на сьогодні 8 центральних органів виконавчої влади погоджують  такі рішення Мінсоцполітики, що часто суттєво сповільнює процес. Тому найближчим часом почне діяти «Порядок взаємодії центральних органів виконавчої влади та Національного банку України щодо визнання вантажів (товарів), коштів, у тому числі в іноземній валюті, виконаних робіт, наданих послуг гуманітарною допомогою», який врегулює всі проблемні процедурні моменти», - сказала вона.

Довідково

1 лютого 2013 року Віктор Янукович підписав Указ №51, яким на Міністерство соціальної політики були покладені функції забезпечення формування та реалізації державної політики з питань гуманітарної допомоги, а також здійснення визнання вантажів, коштів, у тому числі в іноземній валюті, виконаних робіт, наданих послуг гуманітарною допомогою.

версія для друку