українська російська англійська
У Києві розпочав роботу пересувний рентгенфлюорографічний апарат. Обстеження анонімне і безкоштовне
20.03.2013 | 14:10
Київська МДА

Пересувний рентгенфлюорографічний апарат розпочав роботу на площі біля Південного залізничного вокзалу столиці.

Протягом 10 днів у Києві триватимуть заходи, спрямовані на профілактику, своєчасне виявлення та ефективне лікування захворювання на туберкульоз серед різних цільових груп, перш за все уразливих до цього захворювання.

Експрес-обстеження надає можливість киянам і гостям міста пройти безкоштовну флюорографію і отримати консультацію лікаря-фтизіатра. Перевіритись можна в пересувному цифровому флюорографі, який у 5-10 разів менше опромінює людину у порівнянні з традиційними плівковими апаратами.

«Таке обстеження дає можливість раннього виявлення захворювання легень, включаючи туберкульоз, а також інших патологій грудної клітки. Виявлення хвороби на ранніх стадіях допомагає вчасно призначити лікування, що є запорукою успішного одужання», – зауважив головний фтизіатр Департаменту охорони здоров’я Києва Владислав Штанько.

Обстеження анонімне, безпечне та безкоштовне, проводиться командою професійних рентгенологів. Процедура безболісна, результат обстеження буде відомий вже за 15 хвилин, про що лікар повідомить пацієнта особисто.

Обстеження у мобільному флюорографі триватимуть до 28 березня. Флюорограф буде працювати з 9:00 до 18:00 з перервою на обід за наступними адресами:

20 березня – вул. Георгія Кирпи, Південний залізничний вокзал;

21, 23, 24 березня – вул. Хрещатик, 22, (біля Головпоштамту);

22 березня – проспект Повітрофлотський, 4, (біля РДА Солом’янського району);

25, 26 березня – проспект Перемоги, 142, автостанція «Дачна»;

27, 28 березня – проспект Науки, 1/2, Центральний Автовокзал.

Організатором заходу виступив Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» за підтримки Київської міської державної адміністрації.

Телефон Всеукраїнської гарячої лінії з питань туберкульозу – 0 800 503 08.

Зауважимо, що минулорічна акція показала свою ефективність у виявленні підозри на туберкульоз у місцях скупчення представників «груп ризику», зокрема, на вокзалах. Так, минулого року протягом 2-х тижнів було виявлено 14 випадків туберкульозу, серед яких 10 – активної форми.

версія для друку