українська російська англійська
В Одесі обговорили можливості впровадження сучасних підходів до контролю за туберкульозом
20.03.2013 | 14:40
Прес-служба ДЕРЖАВНої СЛУЖБи УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІДУ ТА ІНШИХ СОЦІАЛЬНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

19 березня в Одесі відбулася обласна конференція під назвою «Питання туберкульозу в Одеській області. Аналіз ситуації та шляхи вирішення проблем». Захід пройшов у рамках Всеукраїнського тижня боротьби з туберкульозом. Його організаторами виступили управління охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації за підтримки Проекту «Посилення контролю за туберкульозом в Україні», який реалізовується Держслужбою України соцзахворювань у партнерстві з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Під час конференції увагу було сфокусовано на можливостях впровадження сучасних підходів до контролю за туберкульозом та визначенні шляхів покращення ситуації щодо туберкульозу, що склалася в області.

Одеська область однією з перших в Україні почала заохочувати співробітництво між протитуберкульозними диспансерами та центрами СНІДу для надання більш якісних послуг пацієнтам з поєднаним діагнозом туберкульозІЛ. Серед успіхів Одеської області також здійснення експрес-діагностики та лікування мультирезистентного туберкульозу (МР ТБ) відповідно до міжнародних стандартів, що втім, вимагає забезпечення більш дорогими препаратами та відповідних режимів лікування пацієнтів.

Епідеміологічна ситуація з туберкульозу в Одеській області залишається складною. Показник захворюваності на туберкульоз в області все ще є одним із найвищих по Україні (94 випадки на 100 тис населення) та продовжує зростати. Гостро стоїть проблема поєднаної інфекції туберкульозу та ВІЛ – 23,4 випадки на 100 тис населення. Збільшення кількості зареєстрованих випадків захворювання пов’язане з впровадженням нових методів лабораторної діагностики: два роки тому Одесі було передане нове лабораторне обладнання для швидкої діагностики, яке дозволяє отримувати більш точні результати».

«Спираючись на результати впровадження попереднього проекту USAID, ми працюємо над удосконаленням навичок медпрацівників Одеської області з діагностики та лікування туберкульозу задля покращення медичної допомоги у регіоні, - зазначила керівник проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні Олена Хейло. – Ми й надалі підтримуватимемо зусилля медичних закладів області з контролю за туберкульозом, мультирезистентним туберкульозом та ко-інфекцією ТБ/ВІЛ шляхом навчання медичних працівників, надання грантів місцевим неурядовим організаціям, сприяння співпраці між протитуберкульозною службою, СНІД-центрами та первинною ланкою медичної допомоги».

18 років в Україні триває епідемія туберкульозу. Щодня туберкульозом захворюють 84 мешканці нашої країни, 19 помирає. Водночас, у світі існують надійні, науково-обґрунтовані підходи до контролю за туберкульозом, що здатні повернути ситуацію на краще. Стале впровадження успішних міжнародних моделей протидії туберкульозу, покращення якості й доступності протитуберкульозних послуг у регіонах України є головною метою проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні».

Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначається щороку 24 березня. Цей день покликаний підвищити обізнаність громадськості щодо тягаря туберкульозу і того факту, що у багатьох країнах світу, здебільшого у країнах, що розвиваються, частота захворюваності на туберкульоз залишається на рівні епідемії, що призводить до 1,5 мільйона смертей щороку.

Довідково

Проект USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» працює над покращенням якості послуг у сфері лікування туберкульозу на основі стратегії DOTS, запровадженням нових сучасних технологій лабораторної діагностики та інфекційного контролю, поліпшенням дотримання пацієнтами режимів лікування, а також підтриманням спектру заходів на зміцнення систем лікування туберкульозу. Проект впроваджує відтворювані моделі профілактики та запобігання поширенню туберкульозу у десяти регіонах, яким надає підтримку USAID, а саме у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Одеській, Харківський, Херсонській областях та АР Крим, а також у м. Київ та м. Севастополь.

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. В Україні Агентство США з міжнародного розвитку надає технічну та гуманітарну допомогу починаючи з 1992 року.

версія для друку