українська російська англійська
Держфінінспекція: Автодорожні підприємства розірвали незаконні договори із держзакупівель на майже 25 млн. грн.
20.03.2013 | 15:26
Прес-служба Державної фінансової інспекції

Завдяки моніторингу державних закупівель у сфері автодорожного комплексу, який здійснювала Держфінінспекція України, державні підприємства розірвали договорів на загальну суму 24,6 млн. грн. Договори були розірвані через невідповідність вимогам чинного законодавства.

Так, під час моніторингу держзакупівель робіт з розробки робочої документації на реконструкцію мостового переходу через Дніпро на національній автомобільній дорозі державного значення Золотоноша – Черкаси – Сміла – Умань фахівці Держфінінспекції виявили, що пропозиції обох учасників торгів не відповідають вимогам документації конкурсних торгів. Зокрема, не було підпису уповноваженої особи, відбитка печатки, довідки з податкової інспекції про відсутність заборгованості з обов’язкових платежів до бюджету тощо.

Держфінінспекція у Черкаській області направила рекомендації Службі автомобільних доріг у Черкаській області (орган управління – Державне агентство автомобільних доріг України) щодо розірвання відповідного договору. Як результат договір на суму 20,4 млн. грн. був розірваний.

Крім того, за результатами моніторингу державних закупівель у сфері автодорожного комплексу були розірвані такі договори: ДП «Херсонський облавтодор» на загальну суму 0,9 млн. грн. (предмети закупівлі: шини); ДП «Черкаський облавтодор» – на загальну суму 2 млн. грн. (предмети закупівлі: продукти нафтоперероблення рідкі, бітум, послуги з перевезення сухих навалочних вантажів автомобільним транспортом, навісне обладнання на автомобіль КрАЗ); КП «Шляхово-експлуатаційне управління з ремонту та утримання автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району м. Києва» – на суму 1,3 млн. грн. (предмети закупівлі: послуги із санітарного оброблення та аналогічних послуг (навантаження снігу в автосамоскиди та вивезення снігу у відведені місця).

Як повідомлялося, для дерегуляції та зменшення фіскального тиску на суб’єктів господарювання керівництво Держфінінспекції України займає позицію щодо переходу від кількості контрольних заходів до їхньої якості. Для цього в роботу Держфінінспекції запроваджено підхід до планування контрольно-ревізійної роботи та відбору об’єктів контролю на підставі оцінки ризиків допущення фінансових порушень, моніторингу ризикових операцій, інформації зі ЗМІ, звернень громадян та телефону довіри Держфінінспекції України.

версія для друку