українська російська англійська
22-23 березня у Полтаві всі бажаючі зможуть пройти флюорографічне обстеження
20.03.2013 | 15:50
Прес-служба Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань

22 та 23 березня в центральній частині міста Полтава з 12.00 до 16.00 кожен бажаючий зможе пройти безкоштовне флюорографічне обстеження. Акція проходитиме в рамках Всеукраїнського тижня боротьби з туберкульозом, який стартував в усіх регіонах України. Крім того, громадяни матимуть можливість отримати консультації та вичерпну інформацію щодо методів захисту від зараження туберкульозом та медичних пунктів, де надається спеціалізована медична допомога.

Загалом, у Полтавській області за допомогою пересувних флюорографів, які працюють віддалених населених пунктах області, обстежується близько 100 тисяч мешканців. Це дозволяє виявити патологію майже у тисячі осіб (захворювання легень інфекційного та онкологічного характеру).

У цьому році також відповідно до попередньо складеного плану-графіку виїздів пересувні флюорографи працюють у містах та районах області. Зокрема, під час Всеукраїнського тижня боротьби з туберкульозом мешканці найвіддаленіших населених пунктів, непрацююче населення мають можливість пройти безкоштовне флюорографічне обстеження, отримати інформаційно-освітню літературу та відповіді на запитання щодо шляхів збереження і зміцнення здоров’я, профілактики захворювань.

Як повідомила АКСМ-координатор Програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» в Полтавській області Ніна Дурдикулиєва, пересувний флюорограф, що нещодавно працював поблизу Центру соціальної адаптації бездомних осіб та звільнених із місць позбавлення волі, надав можливість пройти обстеження не тільки особам, які перебували у Центрі та особам з групи ризику, які отримували замісну терапію у цьому ж приміщенні, а і мешканцям прилеглих будинків.

версія для друку