українська російська англійська
Уряд переходить від боротьби з наслідками безробіття до активного стимулювання створення нових робочих місць
20.03.2013 | 16:44
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Уряд переходить від боротьби з наслідками безробіття до активного стимулювання створення нових робочих місць. Про це сьогодні заявила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська, коментуючи ухвалення Кабінетом Міністрів трьох постанов, спрямованих на реалізацію Закону «Про зайнятість населення».

«Ми переходимо від боротьби з наслідками безробіття до активного стимулювання створення нових робочих місць. Вирішенню цього завдання сприятиме реалізація Програми активізації розвитку економіки на 2013–2014 роки, яка передбачає залучення до економіки у найближчі два роки до 400 млрд. грн.», – заявила Наталія Королевська.

Крім того, за словами Міністра, широкий комплекс стимулів для збільшення зайнятості містить Закон «Про зайнятість населення», який починає працювати цього року. «Сьогодні Уряд прийняв ще три постанови на виконання закону про зайнятість. Раніше було прийнято порядок компенсації роботодавцям 50% ЄСВ за створення нових високооплачуваних робочих місць. Лише ця норма дасть змогу створити понад 70 тис. робочих місць вже цього року», – сказала вона.

Міністр відзначила, що прийнята сьогодні постанова щодо ваучерів дозволить вже цього року 20-ти тисячам українців навчитися новій професії чи підвищити кваліфікацію. Інша постанова дасть можливість безробітним, яких щороку реєструється 1,2 млн. осіб, швидше знаходити роботу. Завдяки третій постанові, як очікується, вже цього року 300 тисяч українців зможуть взяти участь у громадських роботах.

За словами Наталії Королевської, у цілому економічні стимули, які запроваджує Уряд, дозволять збільшити кількість робочих місць та розширити легальний ринок праці. «У нас є чіткі орієнтири – у найближчі чотири роки рівень безробіття має бути знижений з нинішніх 7,4% до 6,3%, а кількість офіційно працевлаштованих має збільшитися з нинішніх 13,7 до 17 млн. працівників. Усі необхідні умови для цього є, адже, за оцінкам експертів Міжнародної організації праці, до 4 мільйонів українців сьогодні зайняті у неофіційному секторі економіки. Економічні стимули, які запроваджує Уряд, допоможуть повернути цих людей до легального ринку праці», – зазначила вона.

Міністр наголосила, що на розгляді Уряду перебувають й інші рішення, які дадуть можливість активізувати розвиток ринку праці. «Сподіваюся на якнайшвидший розгляд цих документів Кабінетом Міністрів», – резюмувала Наталія Королевська.

Довідково

Сьогодні на засіданні Уряду на виконання Закону «Про зайнятість населення» було прийнято такі постанови:

«Про затвердження Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру»

«Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці»

«Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку інших осіб, які шукають роботу»

 

 

 

версія для друку