українська російська англійська
За останні 5 років в Криму захворюваність на туберкульоз серед дітей знизилася майже на 40%
21.03.2013 | 09:37
Рада Міністрів АРК

За останні п'ять років у Криму рівень захворюваності туберкульоз серед дітей зменшився на 39%. Про це повідомлялося на круглому столі «Проблеми профілактики і лікування дитячого туберкульозу в Криму».

Як повідомив заступник міністра охорони здоров'я Криму Андрій Драненко, в 2012 році захворюваність серед підлітків знизилася на 48%. За минулий рік цей показник склав 21,5 на 100 тисяч населення (у 2011 році - 41,2). Знизилася питома вага бактеріальних форм туберкульозу з 46% до 25% і деструктивних - з 37,5% до 17%. Смертельних випадків від цього захворювання серед дітей за останній рік не зафіксовано.

У 2012 рік у Криму досягнута стовідсоткова госпіталізація усіх дітей з активною формою туберкульозу. Державне фінансування заходів Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз дозволило повністю забезпечити потребу в протитуберкульозних препаратах I та II ряду для лікування в стаціонарі, збільшити витрати на харчування госпіталізованих дітей та охоплення новонароджених вакцинацією БЦЖ. «Ситуацію з розповсюдженням туберкульозу по Україні ми вважаємо епідемічної. Однак тенденція, яка спостерігається з 2007 року в Криму, дозволяє вважати, що спільними зусиллями Міністерства охорони здоров'я, суміжних служб, громадських організацій, засобів масової інформації, ми подолаємо цю епідемію», - зазначив Андрій Драненко.

Усього в минулому році санаторно-курортне лікування пройшли 2766 дітей. У протитуберкульозних санаторіях Міністерства охорони здоров'я Криму оздоровлено 2213 дітей. «Соціальна значущість даних санаторіїв полягає в тому, що серед дітей, які отримали санаторно-курортне лікування в 2012 році, до 80% складають діти з пільгових категорій - сироти, діти з неповних сімей, з малозабезпечених сімей, вихованці дитячих будинків та шкіл-інтернатів», - зазначила представник благодійної організації «Кримський фонд «Наша надія» Ольга Собещанская.

Разом з тим учасники круглого столу зазначили, що стурбованість викликає велику кількість відмов батьків від щеплень БЦЖ новонародженим, проведення проби Манту або дообстеження в тубкабінет.

У зв'язку з цим Міністерству охорони здоров'я Криму спільно з громадськими організаціями доручено організувати регіональні навчальні семінари для лікарів первинної ланки по новому уніфікованих клінічних протоколів первинної, вторинної та третинної медичної допомоги «Туберкульоз». Кримському державному медичному університету ім. С.І. Георгіївського - розробити й включити в програму післядипломного навчання питання профілактики та раннього виявлення туберкульозу у дітей. Міським головам та головам райдержадміністрацій необхідно взяти під особистий контроль виділення коштів на туберкуліндіагностіку.

версія для друку