українська російська англійська
Добровільна сплата податків спрощенцями зросла на 300%
21.03.2013 | 12:56
Прес-служба Міністерства доходів і зборів

За два місяці 2013 року приватні підприємці самостійно нарахували та сплатили до бюджету 995,1 млн. грн. єдиного податку. Це на 300 відсотків перевищує минулорічні надходження цього податку. Тоді від спрощенців бюджет отримав 346,2 млн. гривень. Переважну більшість цієї суми сплатили підприємці, які працюють на третій групі.

Аналітики Міндоходів зазначають, що вся сума податку нараховувалася безпосередньо платниками, які самостійно визначили розмір своїх податкових зобов’язань та сплатили їх до бюджету. Перевірити правильність нарахованих сум податківці зможуть лише після опрацювання декларацій, які подаватимуться у квітні. Однак, впевнені у Міністерстві, сума навряд чи значно зміниться, оскільки малий бізнес практично завжди дотримується законодавчих вимог та не зацікавлений у наявності боргів перед бюджетом.

На сьогодні на спрощеній системі оподаткування працюють майже 1,2 млн. фізичних осіб-підприємців. Порівняно з відповідним періодом минулого року їх кількість зросла на 130 тис. осіб.

Як і раніше, найпопулярнішою серед спрощенців залишається друга група. На ній працюють майже 641 тис. осіб. Першу та третю групу спрощеної системи обрали 256,6 тис. та 253 тис. підприємців відповідно. У 5 групі працюють 86 фізичних осіб-підприємців.

Нагадаємо, що в цьому році для платників 5-ої групи зменшено ставки єдиного податку з 10% та 7% до 7% та 5% відповідно, а для 2-ої групи – введено подання звітності раз на рік, а не щоквартально.

Спрощенці також мають можливість подавати заяви про перехід на спрощену систему оподаткування в електронному вигляді, до того ж за власним рішенням протягом року вони мають змогу змінювати групу або ставку податку.

Аналітики Міністерства зазначають, що і надалі працюватимуть над покращенням якості податкового сервісу для малого бізнесу. Незабаром підприємці зможуть вести книгу обліку доходів та витрат в електронному вигляді. Маючи електронний ключ, платники зможуть автоматично заповнювати на підставі даних книги податкову звітність та направляти її в режимі он-лайн до податкового органу.

 

версія для друку