українська російська англійська
Мінрегіон створює систему захисту інвесторів у будівництві
21.03.2013 | 14:14
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

З ініціативи міжвідомчої комісії з підготовки пропозицій для вжиття невідкладних заходів щодо завершення спорудження проблемних об’єктів житлового будівництва, яка діє при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, внесено ряд змін до діючого законодавства в частині посилення захисту прав інвесторів, чиї кошти залучено у житлове будівництво. Про це повідомив заступник Міністра, голова Міжвідомчої комісії Дмитро Ісаєнко.

За його словами, законодавчо встановлено застосування типової форми договору про участь у фонді фінансування будівництва, здійснення місцевими державними адміністраціями контролю за діяльністю забудовників при залученні коштів громадян. Крім того, визначено обов’язок замовника передати під заселення закінчений будівництвом та підключений до інженерних мереж житловий будинок, що споруджувався із залученням коштів фізичних та юридичних осіб, протягом трьох місяців з дня його прийняття в експлуатацію.

Дмитро Ісаєнко прокоментував, що ситуація, яка склалася в Одесі (забудовники не виконали своїх зобов’язань перед інвесторами, як наслідок, люди роками не можуть отримати ні обіцяного забудовниками житла, ні повернути вкладені кошти), під контролем Мінрегіону. Вже на початку квітня в Одесі заступник Міністра проведе нараду із забудовниками, які не виконали своїх зобов’язань перед інвесторами. Він також додав, що Міністерство працює над удосконаленням законодавства з тим, аби унеможливити подібні випадки.

«Мінрегіон створює систему захисту інвесторів у будівництві. Ми зараз працюємо спільно з іншими заінтересованими органами, у тому числі і з Асоціацією допомоги постраждалим інвесторам, над тим, якою саме має бути ця система», - додав Дмитро Ісаєнко.

Заступник Міністра закликав тих, хто має намір інвестувати у будівництво житла, перш ніж вкладати свої кошти, ретельно ознайомитися з історією діяльності фірми-забудовника, а також з умовами договору, який підписують сторони.

Довідково

До складу Міжвідомчої комісії з підготовки пропозицій для вжиття невідкладних заходів щодо завершення спорудження проблемних об’єктів житлового будівництва при Мінрегіоні України входять представники Міністерства внутрішніх справ, Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства юстиції, Державної комісії з регулювання ринку  фінансових послуг, Національного банку України (за згодою), Генеральної прокуратури України (за згодою), Асоціації допомоги постраждалим інвесторам (за згодою), а також Львівської,  Одеської Київської Тернопільської обласних державних адміністрацій, Київської і Севастопольської міських держадміністрацій.

 

версія для друку