українська російська англійська
Житомирщина шанує пам'ять великого земляка Святослава Ріхтера
21.03.2013 | 16:40
Житомирська ОДА

20 березня у Житомирі відкрився Міжнародний фестиваль та конкурс майстрів мистецтв ім. С. Ріхтера. Свято музики проходить вже в одинадцяте у стінах обласної філармонії, якій нещодавно присвоєно ім’я великого земляка.

Голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Рижук у вітальному слові наголосив, що це велике мистецьке свято розпочинається саме в день народження великого маестро – 20 березня – і в стінах філармонії, яка носить його ім’я. „Нашим подарунком Ріхтеру і даниною його пам’яті буде власний симфонічний оркестр, до створення якого ми приступаємо. У нас для цього є головне – розмаїття музичних талантів, виплеканих і вихованих житомирською музичною школою, до якої входить музичне училище, інститут культури, коледж культури і мистецтв, всі музичні школи, та й сама філармонія”, - сказав Сергій Рижук.

Розпочав 3-денне святкове дійство виступ Академічного симфонічного оркестру Чернівецької обласної філармонії, який виконав симфонію Л. Ревуцького і увертюри до опер Дж. Верді. Присутні на концерті були вражені натхненним виконанням фортепіанних творів Ференца Ліста, Фредеріка Шопена, Сергія Рахманінова, яке продемонстрував заслужений артист України, лауреат багатьох міжнародних і всеукраїнських конкурсів Йожеф Єрмінь.

Фестиваль імені Святослава Ріхтера триває. 21 березня слухачі поринуть у музику Себастьяна Баха, яку виконає Національний камерний ансамбль „Київські солісти”, а також насолодяться співом лауреата міжнародних конкурсів Ірини Українець (сопрано), яка представить публіці арії з опер А. Понкеллі, Дж. Пуччіні, твори С. Рахманінова і П. Гулака-Артемовського. Завершить фестиваль 22 березня виступ Національної заслуженої капели України „Думка”, а також виступи кращих молодих піаністів, переможців конкурсу, який проходить у Житомирському музичному училищі ім. В. Косенка.

версія для друку