українська російська англійська
Держфінінспекція попередила зайві витрати у сфері держзакупівель на майже 373 млн. грн.
21.03.2013 | 16:55
Прес-служба Державної фінансової інспекції

За результатами оперативного моніторингу державних закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів) протягом двох з половиною місяців 2013 року територіальні органи Державної фінансової інспекції України попередили зайві витрати державних коштів у сфері державних закупівель на загальну суму близько 372,5 млн. грн. Про це повідомив Голова Державної фінансової інспекції України Петро Андрєєв під час розширеного засідання Колегії Держфінінспекції сьогодні.

Зокрема, через виявлені фінансові порушення було відмінено торги на загальну суму 193,2 млн. грн. та розірвано укладених договорів на суму 179,3 млн. грн.

Найбільші значні результати роботи із попередження втрат мають держфінінспекції в Донецькій (126,7 млн. грн., або 34% втрат державних коштів від загальної суми по Україні), Львівській (89 млн. грн., або 24%), Луганській (42,3 млн. грн., або 11,4%), Кіровоградській (31,2 млн. грн., або 8,4%) та Черкаській (26,8 млн. грн., або 7,2%) областях.

Як повідомлялося, для дерегуляції та зменшення фіскального тиску на суб’єктів господарювання керівництво Держфінінспекції України займає позицію щодо переходу від кількості контрольних заходів до їхньої якості. Для цього в роботу Держфінінспекції запроваджено підхід до планування контрольно-ревізійної роботи та відбору об’єктів контролю на підставі оцінки ризиків допущення фінансових порушень, моніторингу ризикових операцій, інформації зі ЗМІ, звернень громадян та телефону довіри Держфінінспекції України.

Довідково

За результатами моніторингу та позапланових перевірок державних закупівель 2012 року територіальні органи Держфінінспекції України попередили втрат на закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти на суму 1,7 млрд. грн. Зокрема, за рахунок відміни конкурсних торгів – на суму 956,2 млн. грн. та шляхом розірвання укладених договорів – на суму 704,3 млн. грн.

версія для друку