українська російська англійська
Наталія Королевська: Люди з синдромом Дауна мають стати повноцінними членами суспільства
21.03.2013 | 17:07
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

 

В Україні потрібно розвивати так звані інклюзивні форми соціалізації людей із синдромом Дауна. Про це заявила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська під час зустрічі з активістами Всеукраїнської благодійної організації «Даун-Синдром» у Міжнародний день людини із синдромом Дауна.

«Для нас головне, щоб дитина із синдромом Дауна могла навчатися у звичайній школі. Вона, коли подорослішає, має знайти собі роботу. Люди з цією хворобою мають бути повністю адаптовані у життя», – зазначила Міністр.

За її словами, діти із синдромом Дауна можуть приносити радість батькам та бути повноцінними членами суспільства. «У західних країнах люди із синдромом Дауна – повноцінні громадяни. Там вважають, що замало готувати їх до життя у суспільстві. Перш за все потрібно готувати суспільство до того, щоб воно сприймало таких людей на рівних з іншими», – зауважила вона.

Міністр розповіла, що в Україні щороку народжується понад 420 дітей із синдромом Дауна, лише третина з яких залишається у сім’ях. «На жаль, від 70% таких дітей батьки відмовляються ще у пологових будинках. Тоді як у США та у Західній Європі цей показник менший за 5%. А у скандинавських країнах за останні 5 років від жодної дитини не відмовилася родина. І для нас дуже важливо змінити сьогодні ставлення до таких дітей з боку як суспільства, так і держави», – наголосила Наталія Королевська.

За її словами, сьогодні на централізованому обліку дітей, які можуть бути усиновлені, у Мінсоцполітики перебувають 211 дітей із синдромом Дауна. Протягом 2012 р. в Україні було усиновлено 58 таких дітей: лише одну дитину усиновила українська родина, 57 – іноземці.

Міністр відзначила допомогу громадських організацій у реалізації цієї програми. «Ми об’єднуємо наші зусилля з громадськими та волонтерськими організаціями, ставимо перед собою мету охопити такою допомогою усіх людей із синдромом Дауна. Тому я вважаю, що ми зможемо у повній мірі реалізувати ініціативи Президента щодо соціалізації дітей-інвалідів. І безпосередньо ми будемо це робити ось на прикладі таких центрів разом з громадськими організаціями», – резюмувала Наталія Королевська.

Довідково

День проведення Міжнародного дня людини із синдромом Дауна вибраний не випадково – цей двадцять перший день третього місяця пов’язаний з 3-ма копіями 21-ої хромосоми у людей із синдромом Дауна. Вперше цей День став щорічно відзначатися з 2006 року і був заснований на VI міжнародному симпозіумі по синдрому Дауна, проведеному в Пальма де Майорка, за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун-синдром.

Як свідчать статистичні дані, ймовірність народження дитини з синдромом Дауна становить 1:600-800 всіх новонароджених і не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків.

У системі Мінсоцполітики працює 224 центри реабілітації для інвалідів та дітей-інвалідів, у яких проходять реабілітацію особи з інвалідністю різних нозологій. У 2012 році у всіх установах  пройшли реабілітацію понад 19 тис. осіб з інвалідністю, у тому числі й з синдромом Дауна.


 

версія для друку