українська російська англійська
Військові об'єкти України інспектуватимуть 20 іноземних груп держав-учасниць Договору про відкрите небо
21.03.2013 | 17:46
Прес-служба Міністерства оборони

Україна є учасницею низки міжнародних договорів та угод у сфері контролю над звичайними озброєннями, серед яких чільне місце посідають Договір про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ), Віденський документ 2011 року про заходи зміцнення довіри і безпеки та Договір про відкрите небо.

Упродовж нового інспекційного року за ДЗЗСЄ, що розпочався 17 березня, Україна буде зобов’язана прийняти на своїй території (без права відмови) понад 20 іноземних груп від інших держав-учасниць Договору. Інспектуванню підлягатимуть військові частини, військово-навчальні заклади, бази (склади, арсенали) Збройних Сил України та підприємства України, на території яких базуються (виробляються) озброєння та військова техніка, які підпадають під кількісні обмеження, а саме: бойові танки, бойові броньовані машини (БМП, БТР), артилерійські системи калібру більше 100 мм, бойові літаки, бойові (транспортні) вертольоти та мостоукладачі.

На виконання керівних документів у Генеральному штабі Збройних Сил України заздалегідь сплановані і реалізуються заходи з надання допомоги командирам з’єднань, військових частин, керівникам військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України, а також директорам державних підприємств Державного концерну “Укроборонпром” у підготовці до прийому іноземних інспекційних груп у 2013 році.

Одним із заходів стали навчальні збори з відповідальними за верифікаційну діяльність, які відбулися 13-14 березня 2013 у військових частинах у містах Львові, Житомирі та смт Чорноморське Житомир.

Під керівництвом начальників 1240, 1242 центрів та 63 групи забезпечення реалізації договорів (міста Львів, Одеса та Житомир відповідно) і представників Управління верифікації Генерального штабу Збройних Сил України учасники зборів опанували теоретичні положення відповідних договорів та угод, уточнили порядок підготовки й супроводження іноземних інспекційних груп на місцях, а також відпрацювали свої знання на практиці.

За загальною оцінкою учасників заходу, збори 2013 року були проведені на високому рівні і досягли поставленої мети.

 

версія для друку