українська російська англійська
В Івано-Франківський області створять центр паліативної допомоги
22.03.2013 | 11:44
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

За ініціативи Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації в ефірі телерадіокомпанії «Галичина» у четвер 18:00 розпочався телемарафон, метою якого є залучення коштів для створення першого в Україні центру паліативної допомоги (хоспісу) для дітей.

У ньому беруть участь представники влади, меценати, науковці, діячі культури, медики тощо. Допомогою такого закладу могли б користуватися діти з тяжкою неврологічною патологією, дитячим церебральним паралічем, вадами розвитку нервової системи, діти із наслідками нейроінфекції та іншими невиліковними хворобами. Дитячий хоспіс матиме виїзну службу для надання невідкладної допомоги сім’ям, що опинилися в скрутній ситуації, а також стаціонар цілодобового та денного перебування матері та дитини.

Акція проходить за підтримки Міністерства охорони здоров’я України. У відеозверненні до організаторів та учасників телемарафону Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова зазначила: «Проблема професійної допомоги людям з обмеженим прогнозом життя останнім часом набуває великого медико-соціального значення в усьому цивілізованому світі. І Україна не може лишатися осторонь та не враховувати міжнародний досвід запровадження й удосконалення паліативної допомоги». Існування поруч з нами невиліковно хворих людей – це іспит на нашу людяність, наголосила Міністр, а коли йдеться про хворих дітей, то це, як сказав Президент України, іспит ще й на мужність. «Адже треба володіти залізними нервами, щоб не впасти у відчай від розуміння того, що маленьку людину, яка тільки починає жити, спіткала недитяча трагедія. І зробити все, щоб вона не відчувала страху та болі, а її душа була зігріта теплом та надією», – сказала Раїса Богатирьова.

Створити перший в Україні хоспіс для дітей є непростим завданням, зауважила керівник МОЗ України, оскільки це не звичайний медичний заклад, а ціла система надання різних видів допомоги важко хворим дітям: тут мають поєднуватися медична та соціальна допомога, психологічна та духовна підтримка, педагогічний та фізичний догляд. До того ж, хоспіс є єдиним закладом, який на професійному рівні надає психологічну допомогу сім’ї, яка опинилася в неймовірно складній ситуації.

За даними експертів, в Україні впродовж останніх п’яти років близько півтора мільйона пацієнтів та членів їхніх родин щорічно потребують паліативної допомоги, мета якої – полегшити їхні страждання, повідомила Раїса Богатирьова. Однак, на жаль, повністю ці потреби українська медицина забезпечити не в змозі. Через брак спеціальних установ, кваліфікованих працівників, фінансових ресурсів. «Але ми не дивимося на цю проблему як на безнадійну. Існує шлях, яким достатньо часто користуються для створення і утримання хоспісів розвинуті країни. Називається він – благодійність», – наголосила Міністр.

За словами Раїси Богатирьової, Україні не потрібно позичати досвід у цій царині. «Розвиток благодійництва у нашому суспільстві бере свій початок від часів Київської Русі. «Будьте батьками сиріт, не дозволяйте сильним губити слабких, не залишайте хворих без допомоги», – казав Володимир Мономах. Давньоруський добродійник вважав, що доброчинність – не лише допоміжний засіб благоустрою суспільства, але й умова особистого морального здоров’я. Адже добродійність не можна виховати, видавши указ, це – потреба душі», – звернула увагу Міністр охорони здоров’я.

Вітаючи учасників телемарафону «Жити і вірити», Раїса Богатирьова висловила вдячність всім, «хто не за наказом, а за потребою душі відгукнувся на заклик організаторів цієї непересічної благодійної акції: окремим бізнесменам та цілим трудовим колективам, робітникам бюджетних установ та керівникам комерційних структур, медичним працівникам, які перерахували свій одноденний заробіток, та потужним національним компаніям, що зробили суттєвий внесок в цю велику справу».

«Саме так, консолідувавши зусилля суспільства і влади, бізнесу і некомерційного сектору, представників різних професій і соціальних груп, ми зможемо поступово вибудувати сучасну систему паліативного догляду в Україні, належний рівень якої свідчитиме про ступінь цивілізованості нашої країни. Країни, громадяни якої продовжують традицію своїх давніх предків творити благо для інших за милістю власного серця», – підкреслила Раїса Богатирьова.

 

версія для друку