українська російська англійська
Херсонська область забезпечена протитуберкульозними препаратами в повній мірі
22.03.2013 | 12:50
Херсонська ОДА

Напередодні Всесвітнього та Всеукраїнського дня боротьби з туберкульозом, який відзначається 24 березня, було проведено прес-конференцію за участі, зокрема, заступника директора Департаменту охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації  Ліни Бондарєвої, головного лікаря Херсонського обласного протитуберкульозного диспансеру Володимира Бурятинського та голови Херсонської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Леоніда Соболя.

Як повідомляє Департамент охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації, проведення Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом має на меті підвищення обізнаності про глобальну епідемію туберкульозу і зусиллях по ліквідації цієї хвороби.

Володимир Бурятинський зазначив, що на сьогоднішній день Херсонська область забезпечена протитуберкульозними препаратами в повній мірі, а також обладнана і працює єдина в області бактеріологічна лабораторія III рівня, по виявленню збудника туберкульозу у мокротинні методом посіву.  

Особливу увагу на прес-конференції було присвячено проблемам виявлення та лікування туберкульозу у дітей. Діти, внаслідок своїх анатомо-фізіологічних особливостей, є найбільш уразливою до туберкульозної інфекції категорією населення.

Довідка. Туберкульоз переважно приходить несподівано. Цією хворобою можна заразитися де завгодно і необов'язково в результаті прямого контакту з хворим. На туберкульоз хворіють люди різного віку і статі.

Заходи діагностики та лікування туберкульозу в нашій країні є безкоштовними для пацієнта, захворювання можна вилікувати в разі своєчасної діагностики та дотримання всіх правил лікування.

 

версія для друку