українська російська англійська
Створено робочу групу з підготовки законопроекту про похідні фінансові інструменти
22.03.2013 | 12:27
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

20 березня Міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов підписав наказ № 272про утворення робочої групи із затвердженням її персонального складу, яка працюватиме над проектом Закону щодо деривативів. Керівником призначено Першого заступника Анатолія Максюту. Про це Міністр повідомив під час зустрічі з представниками ЄБРР з питань законопроекту щодо деривативів.

Він зазначив, що у Національному плані передбачено внесення у червні на розгляд Верховної Ради Закону "Про похідні фінансові інструменти (деривативи)". Виконавцями завдання визначено Мінекономрозвитку разом з Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) та Національним банком України.

Ігор Прасолов нагадав присутнім, що до основних завдань Міністерства, серед іншого, віднесено регулювання товарного біржового ринку.

Для врегулювання питань випуску та обігу деривативів протягом останніх років до Верховної Ради України неодноразово вносились відповідні проекти Законів, проте це питання й сьогодні залишається відкритим.

«Сьогодні існує необхідність врахування нових законодавчих реалій при підготовці законопроекту щодо деривативів. Зокрема, системні зміни до законодавства з питань регулювання фондового ринку внесені Законом України «Про депозитарну систему України», - зазначив Міністр.

Присутні висловили свою точку зору з питань подальшого доопрацювання проекту Закону «Про похідні фінансові інструменти (деривативи)».

Обговорювалися варіанти подальших дій: чи взяти за основу вже доопрацьований законопроект, який розробляли разом з ЄБРР, чи створити принципово новий. Перший, коротший, варіант пропонує закріпити у законі лише базові поняття, зробити загальні визначення, а решту регулювати підзаконними актами, що зробить зазначений закон більш гнучким і дасть можливість швидко й максимально точно пристосовувати його до змін у законодавчій базі.

«Поняття «деривативи» достатньо складне. Важливо визначитись щодо регулювання цього закону, адаптувати його до сьогоднішніх реалій, врахувати зміни у законодавстві, що відбулися нещодавно, а потім додавати зміни», - акцентували увагу представники Міністерства і Нацбанку.

А представниками НКЦПФР запропонували при розробці документу врахувати усі попередні спроби створення законопроекту.

За підсумками засідання, було вирішено узяти за основу попередній варіант. Його ретельно опрацюють члени робочої групи і запропонують зауваження та пропозиції, які будуть розглянуті на наступному засіданні, що відбудеться у перших числах квітня

версія для друку