українська російська англійська
Наталія Королевська: Під виглядом гуманітарної допомоги контрабанда до України не потрапить
22.03.2013 | 12:48
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Мінсоцполітики приймає позитивні рішення щодо ввезення до країни справжніх гуманітарних вантажів. Про це сьогодні заявила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська, відповідаючи на запитання народних депутатів під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді України.

«Якщо когось хвилює, коли буде кабріолет «Ауді» червоного кольору доставлений до 85-річного інваліда, то він не буде доставлений. Якщо когось непокоїть питання, коли гуманітарним вантажем будуть визнані інші елітні автівки, які потім потраплять на тіньовий ринок, то цього не буде. Щодо справжніх гуманітарних вантажів приймаються позитивні рішення. Контрабанда до України через «гуманітарку» не потрапить», - сказала вона.

«Сьогодні це дуже резонансне питання, бо протягом багатьох років гуманітарні вантажі використовувались як один з каналів надходження контрабанди в Україну. Але з початку січня цього року ця процедура була зупинена. На сьогодні ми отримали 450 звернень від різних організацій щодо визначення вантажів гуманітарними. Стосовно 254-х з них вже ухвалені позитивні рішення», - сказала вона.

За словами Міністра, статус «гуманітарної допомоги» надано вантажам, які містять харчові продукти та ліки, а також – призначеним для державних установ, дитячих будинків, благодійних організацій та установ соціального обслуговування. Разом з тим вона наголосила, що за жодних умов гуманітарною допомогою не будуть визнані дорогі автівки.

Наталія Королевська зазначила, що державні органи посилили перевірки вантажів на кордоні задля запобігання ввезення контрабанди: як під виглядом гуманітарної допомоги, так і іншими незаконними шляхами.

 

версія для друку