українська російська англійська
Україна і Японія зацікавлені продовжувати співпрацю за схемою зелених інвестицій
22.03.2013 | 16:00
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна і Японія зацікавлені у продовженні співпраці за схемою зелених інвестицій. Про це йшлося під час зустрічі Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з Надзвичайним та Повноважним Послом Японії в Україні Тоічі Саката.

  «Україна всі передплати завершила відповідно до договору, і ми розраховуємо на розуміння і будемо вдячні Уряду Японії за можливість і готовність продовжити співпрацю шляхом внесення змін у базовий договір», - сказав Микола Азаров.

Він нагадав, що чотири роки тому Україна та Японія підписали договір з продажу одиниць (частин) установленої кількості, і стали одними з перших держав у світі, які розпочали співпрацю у цій сфері. «На момент підписання двостороннього договору у світовій практиці не було досвіду впровадження зовнішніх економічних механізмів Кіотського протоколу», - відзначив Глава українського Уряду.

Микола Азаров також запевнив японську сторону у виконанні Україною спільного плану дій щодо реалізації проектів зелених інвестицій, який підписано сторонами  21 березня 2013 року.

Він повідомив, що на сьогодні в Україні реалізується 392 проекти з енергозбереження в закладах соціальної сфери і 6 великомасштабних проектів.

За словами Миколи Азарова, ці проекти мають велике соціальне значення для українців, оскільки відбувається реальна економія енергоресурсів, які необхідні для обігріву закладів охорони здоров’я та освіти, що  особливо важливо в умовах дорогого імпортного газу.

У свою чергу Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Тоічі Саката подякував Прем’єр-міністру України Миколі Азарову, Міністру екології та природних ресурсів Олегу Проскурякову та Голові Державного агентства екологічних інвестицій Владиславу Якубовському за досягнення результату в даному напрямку співпраці.

Він відзначив, що за результатами цієї співпраці пильно стежить не тільки Уряд Японії, а також і представники бізнес-кіл Японії: «У цьому зв’язку можна стверджувати, що успішна реалізація проектів зелених інвестицій буде великим стимулом для подальшого розвитку обопільних взаємовідносин як в галузі економіки, так і в галузі зовнішньої торгівлі».

Тоічі Саката також висловив впевненість, що співпраця між Японією і Україною у галузі зелених інвестицій не лише зробить великий внесок у покращання соціальної інфраструктури України і добробуту українських громадян, але і стане величезним стимулом до приходу японських передових технологій у сфери енергозбереження та екології.

 

версія для друку