українська російська англійська
Наталія Королевська: Наше завдання - дивитися далі, розробляти соціальну політику на перспективу
22.03.2013 | 16:44
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Одним з основних напрямків діяльності Міністерства соціальної політики України є стратегічне планування соціального розвитку держави на 2013-2023 рр. Про це заявила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді України.

«У своїй роботі ми повинні орієнтуватися не лише на сьогоднішній день. Наше завдання - дивитися далі, розробляти соціальну політику на більш далеку перспективу, де кожна людина зможе побачити себе у перспективі 3, 5, 10 років», - заявила Міністр. Вона зауважила, що зараз у Міністерстві створено робочу групу щодо напрацювання концепції соціального розвитку держави на 2013-2023 роки.

Наталія Королевська також окреслила інші пріоритетні напрямки діяльності Міністерства. Так, буде реалізовано завдання щодо розвитку ефективної зайнятості населення, створення високотехнологічних робочих місць, підвищення доходів громадян, легалізації заробітних плат.

Іншим важливим напрямком Міністр вважає досягнення справедливості у системі пенсійного забезпечення. «Держава може і повинна кожному громадянину дати можливість нормально харчуватися, купувати ліки, одяг, відпочивати і загалом вести гідне життя після виходу на пенсію», - наголосила Міністр.

«Для вдосконалення пенсійної системи України при Міністерстві створено спеціальну робочу групу, завдання якої - підготувати пропозиції, які дозволять нам ліквідувати дефіцит Пенсійного Фонду та ліквідувати так звані пенсійні «зрівнялівки», гарантувати людям пенсії відповідно до стажу та заробітку шляхом осучаснення виплат для 12 мільйонів 800 тисяч пенсіонерів», - сказала Міністр.

Ще один важливий напрямок діяльності Мінсоцполітики, за словами Королевської, - це посилення захисту найбільш вразливіших категорій громадян. Зокрема, йдеться про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, багатодітні родини, ветеранів війни, дітей війни, інвалідів, людей, постраждалих від Чорнобильської катастрофи, тощо. За словами Міністра, під час засідання Кабінету Міністрів 13 березня вже було презентовано низку проектів, які покращать соціальний захист цих категорій громадян.

Також Наталія Королевська наголосила на необхідності активної взаємодії з громадськістю. Вона зауважила, що підтримує ініціативу громадських організацій щодо системного народного контролю за діяльністю органів соціального захисту.

версія для друку