українська російська англійська
25 березня розпочинається фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів МАН
24.03.2013 | 10:47
Прес-служба Міністерства освіти і науки

З 25 березня до 29 квітня 2013 року у Києві проходитиме фінальний етап провідного інтелектуального змагання країни – Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

Урочисте відкриття першого відділення конкурсу – комп’ютерних наук –  відбудеться 25 березня 2013 року у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді.

Конкурс-захист є щорічним заходом, який відбувається  на районному (міському), обласному та всеукраїнському рівнях. Захід проводиться з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку учнівської молоді, створення умов для формування інтелектуального потенціалу нації. Основними завданнями змагань є виявлення та підтримка обдарованих дітей, залучення інтелектуально та творчо обдарованої учнівської молоді до науково-дослідницької та експериментальної роботи, формування активної громадянської позиції учнів, виховання в них самостійності, наполегливості, вміння формувати й обстоювати власну думку.

Загальне керівництво проведенням конкурсу-захисту здійснює Міністерство освіти і науки України, загальну координацію – Національний центр «Мала академія наук України». Організаторами конкурсу-захисту і відповідальними за роботу відповідних наукових відділень також є Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді та Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України цього року відбудеться в 64 секціях 12 наукових відділень майже за всіма напрямами природничих, гуманітарних і суспільних наук.

Участь у фіналі беруть 1359 найкращих представників територіальних відділень МАН, що стали переможцями регіональних етапів конкурсу-захисту в 24 АР Крим, областях, містах Києві і Севастополі. Зокрема, у відділенні філософії та суспільствознавства наукові роботи подали 124 учасники, наук про Землю – 76, технічних наук – 120, математики – 71, економіки – 59, фізики і астрономії – 75, комп’ютерних наук – 121, історії – 124, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства – 135, мовознавства – 121, екології та аграрних наук – 146, хімії та біології – 187.

Об’єктивному оцінюванню учнівських робіт сприятиме високий  рівень професійної компетенції членів журі, більшість із яких має багаторічний досвід роботи з учнівськими науково-дослідницькими роботами і в предметних комісіях конкурсу-захисту. У роботі секцій наукових відділень беруть участь академіки Національної академії наук України, доктори та кандидати наук провідних вищих навчальних закладів країни.

У рамках конкурсу-захисту відбудуться зустрічі його учасників з відомими академіками НАНУ, членами президії МАН. Гостями юних дослідників стануть також представники влади і бізнесу, відомі фахівці провідних підприємств, громадські діячі, науковці, журналісти, представники культури та мистецтва.

Крім напруженої боротьби за перемогу, учасників фіналу очікують приємні сюрпризи від організаторів конкурсу, а також цікаві знайомства, нові ідеї, спілкування з однодумцями.

 

 

версія для друку