українська російська англійська
Р. Богатирьова: Держава докладає максимум зусиль для забезпечення успішної реалізації протитуберкульозних заходів
22.03.2013 | 20:12
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Питання епідемічного благополуччя у напрямку протидії туберкульозу є одним із ключових у соціальній сфері. А тому сьогодні держава послідовно докладає максимум зусиль для забезпечення успішної реалізації протитуберкульозних заходів. Про це повідомила Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова під час відкриття Колегії, що відбулася 22 березня 2013 року в Міністерстві охорони здоров'я.

Вона нагадала, що однією з цілей, визначених Декларацією тисячоліття ООН, яку світові лідери прийняли у 2000 році на Саміті Тисячоліття, є значне зниження тягаря туберкульозу в світі до 2015 року. З метою її досягнення в Україні запроваджуються сучасні, рекомендовані ВООЗ підходи до організації боротьби з туберкульозом, які базуються на даних доказової медицини та успішному досвіді інших країн.

«Вжиті заходи, а також послідовна реалізація двох Загальнодержавних програм протидії захворюванню на туберкульоз, дозволили призупинити подальше поширення епідемії в Україні та майже на чверть знизити показник захворюваності, у порівнянні з найгіршим 2005 роком. Сьогодні, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, Україна вже не відноситься до числа 22 країн з найбільшим тягарем цього захворювання», - відзначила Міністр.

Проте, за словами Раїси Богатирьової, в Україні ще існує нагальна потреба в діях, спрямованих на зупинення зростання інфекційнонебезпечних та невиліковних випадків хіміорезистентного туберкульозу, збільшення ко-інфекції туберкульозуІЛ та госпітальної передачі туберкульозу.

«На виконання доручення Президента України та у зв'язку зі змінами епідеміологічної ситуації в країні, Міністерство охорони здоров'я України розробило шляхи щодо вдосконалення системи державного управління у сфері профілактики та протидії захворюванню на туберкульоз, - повідомила Раїса Богатирьова. Зокрема, важливим кроком у цьому напрямку, за її словами, є створення у 2012 році Державної установи «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України».

У напрямку опрацювання нових ідей та формування ефективної національної стратегії подолання епідемії туберкульозу в Україні, вважає Міністр, варто покладатися на сучасну наукову думку, посилювати співпрацю з міжнародними світовими організаціями, а також всіляко сприяти партнерству з вітчизняною громадською спільнотою.

 

 

версія для друку