українська російська англійська
Витрати з погашення та обслуговування державного боргу не створять навантаження на державні фінанси
22.03.2013 | 20:08
Прес-служба Міністерства фінансів

22 березня на «Годині запитань до Уряду» у Верховній Раді України Анатолій Мярковський, перший заступник Міністра фінансів, повідомив, що у 2013 році витрати з погашення та обслуговування державного боргу не створять навантаження на державні фінанси, оскільки запозичення відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» складають 135,5 млрд. гривень.

На кінець 2012 року сума державного боргу складається з державного та гарантованого державою боргу, а саме 49,9 млрд. дол. США – це державний борг, а 14,5 млрд. дол. США – це гарантований державою борг.

У поточному році сума витрат на погашення та обслуговування державного боргу складає 116 млрд. грн., в тому числі на погашення державного боргу – 81 млрд. грн. і 35 млрд. грн. на його обслуговування.

Варто зазначити, що державний борг не погашається одночасно, а відповідно до умов запозичення, які формують графік боргового навантаження.

Окрім того, протягом 2013 року очікується, що вперше за останні 10 років частка обсягу внутрішнього державного боргу перевищить частку зовнішнього державного боргу і складатиме 51,3%.

Зміни у структурі державного боргу свідчать про активний розвиток ринку державних цінних паперів.

Також завдяки вибору ефективних боргових інструментів вдалося збільшити середньозважений строк до погашення державного боргу. На початку 2012 року він складав 4,1 року, а на кінець 2012 року – вже 5,1 року. Це гарний показник, який планується збільшувати.

 

версія для друку