українська російська англійська
Микола Азаров: В екстремальній ситуації потрібні граничні організованість і свідомість
23.03.2013 | 16:34
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Об'єднатися в боротьбі зі стихією закликав усіх Прем'єр-міністр України Микола Азаров на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

«В Україні екстремальні снігопади і сильний вітер. У Києві другу добу не припиняється хуртовина. Буквально за кілька годин випало більше місячної норми опадів. Ні я, ні всі відповідальні керівники, які займаються організацією протидії стихії, не пригадаємо такого, написав Микола Азаров. - Тому зараз потрібно всім усвідомити надзвичайну складність ситуації і з розумінням поставитися до того, що протистояння стихії вимагає особливих зусиль і часу».

Глава Уряду поінформував, що оперативні штаби з надзвичайних ситуацій працюють цілодобово. Вони постійно доповідають ситуацію і звітують про організацію робіт Президенту і Прем'єр-міністру. Всі керівники Уряду беруть участь в організації роботи.

На розчищення доріг, надання допомоги людям, які потрапили у складне становище, виведена абсолютно вся наявна  техніка і сили Держслужби з надзвичайних ситуацій, комунальних служб, Міністерства оборони, підприємств - по регламентам дій цивільної оборони.

«Тільки що я віддав розпорядження організувати додаткові дії з вивезення снігу з населених пунктів. Бо якщо на автотрасах досить розчищати дорожнє полотно, скидаючи сніг на узбіччя, то в містах скинутий на край дороги сніг вже став критичною проблемою», - поінформував Микола Азаров .

При цьому він акцентував на тому, наскільки це важка і масштабна робота. Адже практично всі крайні смуги і тротуари заставлені автомобілями. Багато машин з вчорашнього дня застрягли і залишені власниками. Все це вкрай ускладнює проведення робіт. І все ж вони повинні виконуватися, сніг повинен вивозитися - інакше триваюча стихія остаточно паралізує місто.

«Я хочу звернутися до всіх автомобілістів з величезним проханням. Допоможіть дорожнім службам і рятувальникам. Проявіть свідомість і солідарність. По-перше, потрібно просто відмовитися від поїздок на особистих автомобілях. Адже ви не знаєте, в яку ситуацію можете потрапити. По-друге, як тільки можна, де тільки можна, максимально звільнити проїжджу частину, проїзди та під'їзди до будинків від припаркованих автомобілів, - написав Глава Уряду. - Інакше снігоприбиральна техніка просто не зможе працювати настільки ефективно, як могла б. Найголовніше - щоб на виклики могли дістатися машини швидкої допомоги і потім доставити пацієнтів в лікарні. Розчищенню доріг та під'їздів до медичних установ я доручив приділити першочергову увагу. А якщо десь відповідні служби не встигають, потрібно звертатися за допомогою до людей, організовувати добровольців, тому що страшніше того, що комусь неможливо надати медичну допомогу, нічого немає».

Крім того, Прем'єр-міністр доручив підготувати сили і засоби для підвозу хліба, води, деяких інших продуктів першої необхідності, медикаментів на випадок, якщо стихія затягнеться і якісь населені пункти або райони залишаться відрізаними від постачання.

«Ще раз переконливо прошу всіх усвідомити складність ситуації і мобілізуватися», - звернувся Микола Азаров. Він запропонував усім повідомляти його на сторінці у Фейсбуці «про ситуації, в яких людям зараз потрібна допомога, про те, де наші служби недопрацьовують, і, звичайно, пропонувати рішення», запевнивши, що на всі повідомлення буде негайна реакція.

«Спасибі всім за розуміння і заздалегідь - за солідарність і взаємодопомогу!» - подякував Микола Азаров.

 

версія для друку