українська російська англійська
НКЦПФР удосконалила Правила здійснення діяльності з торгівлі цінними паперами на фондовому ринку
25.03.2013 | 10:16
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила проект рішення «Про затвердження Змін до Правил (умов) здійснення діяльності з торгівлі цінними паперами: брокерської діяльності, дилерської діяльності, андеррайтингу, управління цінними паперами. Відповідну резолюцію про прийняття актуалізованих Правил з урахуванням побажань учасників ринку було прийнято на плановому засіданні регулятора.

За словами авторів документу, дані зміни до Правил пов'язані з удосконаленням Положень про здійснення маржинальних операцій та про функціонування фондових бірж в частині умов проведення РЕПО-операцій. Крім цього, в актуалізованих Правилах встановлено вимоги до РЕПО-договорів, які здійснюються поза фондовими біржами, дано визначення РЕПО-заявок на продаж і на купівлю та ін. Також в документі визначено вимоги до діяльності з управління цінними паперами щодо можливості торговця надавати консультації стосовно купівлі-продажу цінних паперів та інших фінансових інструментів своїм клієнтам; внесено зміни до визначення договору андеррайтингу.

Крім того, перераховуючи новації документу, варто зазначити, що відтепер, у відповідності до Податкового кодексу, обов'язки торговця доповнені вимогою виступати податковим агентом по операціям з цінними паперами, які він здійснює для клієнта.

Найближчим часом даний регуляторний акт буде оприлюднено на офіційному сайті Комісії та направлено на погодження до Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва та до Державної служби фінансового моніторингу України.

версія для друку