українська російська англійська
На заходах зі снігоборотьби було задіяно 30,4 тисячі залізничників
25.03.2013 | 14:50
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

На залізницях України повністю ліквідовано наслідки безпрецедентної снігової стихії, яка вирувала в Україні упродовж трьох діб, відправлення пасажирських поїздів здійснюється за графіком.

Для забезпечення руху поїздів у складних метеоумовах, викликаних негодою та надмірною кількістю опадів, на залізницях цілодобово працювали штаби зі снігоборотьби.

Загалом, упродовж трьох діб, з 22 по 25 березня, у заходах зі снігоборотьби було задіяно  30,4 тис. залізничників. Прибирання від снігових заметів вокзалів, станцій, колій та стрілочних переводів забезпечували 92 снігоприбиральні комплекси: 35 снігоочисників та 57 снігоприбиральних машин. Щодоби для подолання наслідків стихії  було задіяно понад 9 тисяч залізничників: колійників, енергетиків, зв’язківців та працівників інших господарств галузі. 

За цей період очищено від снігу 610 станційних колій (колій вокзалів, станцій, приймально-відправних пунктів, сортувальних станцій тощо) та 18,7 тис. стрілочних переводів. Упродовж трьох діб при очищенні об’єктів залізничної інфраструктури по усій Україні вивезено майже 60 тисяч кубічних метрів снігових мас.

Через обледеніння контактної мережі на перегонах залізничники здійснювали її профілактичний підігрів спеціальними засобами не лише вдень, а й уночі, рух поїздів у цей період не припинявся.

Найбільша товщина снігового покриву спостерігалася на станціях Південно-Західної залізниці, зокрема, у Києві, Козятині, Хутір-Михайлівському, та ін., а також Львівської залізниці, зокрема, на ст. Сянки, Львів, Тернопіль. На особливо важких ділянках Південно-Західної залізниці товщина снігових заметів досягала 150 см.

Упродовж усього періоду складних погодних умов залізниця не відмінила жодного рейсу та стала фактично єдиним національним перевізникам, рухомий склад якого продовжував рух та забезпечував перевезення і сполучення між населеними пунктами України та зарубіжжя. Станом на 25 березня усі пасажирські поїзди відправляються без затримок, усі залізничні вокзали та станції  працюють у штатному режимі.

Проводяться заходи із уведення у графік транзитних поїздів, які прибувають із країн, де зараз вирує негода.

Залізничники продовжують очищати від снігу об’єкти залізничної інфраструктури, сьогодні основні зусилля зосереджені на Київській та Дарницькій дистанціях колії, куди прибула снігоочисна та снігоприбиральна техніка із інших залізниць України. Загалом задіяно 50 снігоприбиральних комплексів. 

Дізнатися оперативну інформацію щодо руху поїздів можна у довідковій залізниць України – 044 - 503-70-05, або на станції Київ-Пасажирський у чергового Центрального вокзалу – 044 - 465-20-34.

 

 

 

 

версія для друку