українська російська англійська
Микола Азаров: Уряд разом зі столичною владою робить усе для налагодження нормальної життєдіяльності Києва
25.03.2013 | 16:20
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд разом зі столичною владою робить все необхідне, щоб якнайшвидше налагодити нормальну життєдіяльність міста. Про це написав Прем'єр-міністр Микола Азаров на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

Глава Уряду розповів, що на його сторінку приходить багато повідомлень про ситуацію в Києві. Люди пишуть, що багато вулиць у спальних районах ще не очищені від снігу і просять організувати вивезення снігу саме з їхнього району.

«Деякі, як наприклад, користувач «Онлайн» пропонують свої рішення проблем. Спасибі всім за небайдужість!» - написав Микола Азаров.

Прем'єр-міністр звернувся до жителів Києва, де склалася дуже складна ситуація.

«Я добре знаю, наскільки важка ситуація склалася в Києві, Київській області та кількох інших областях України, - написав Глава Уряду. - Не тільки за доповідями. Учора я спеціально проїхався містом і передмістям. До речі, ніхто не знав про цю поїздку, так що дороги спеціально не чистили і хліб не завозили. Я прекрасно знаю, що, наприклад, в Шевченківському та Подільському районах були перебої з поставками хліба, але в Дарницькому хліб був. Це факт. Не для Прем'єра. І «швидкі» на виїзди спізнювалися, лікарі йшли пішки. Це теж факт. Так само, як те, що, слава Богу, ніхто не помер в пробках і не обморозився.

Своїми очима побачив, що магістралі були розчищені, а другорядні - ні. Дуже складно було проїхати по Урловській, Ахматової, Червоноармійській, Верхньому валу і багатьом іншим вулицям.

Уряд поставив завдання, щоб максимально був організований вивіз снігу з міста. Зараз ми залучаємо до виконання цього завдання автотранспорт і навантажувачі всіх державних підприємств, які є в Києві. Також звернулися до приватних компаній, у яких є відповідні кошти, щоб вони прийняли участь в розчищенні міста.

Сніг буде вивозитися в першу чергу зі спальних районів і центральних транспортних артерій.

Хочу, щоб усі усвідомили масштаб розгорнутих робіт».

Микола Азаров поінформував, що за три дні вдалося вивезти зі столиці понад 10 тисяч тонн снігу. При середньому завантаженні самоскида 5 тонн - це 2 тисячі ходок. А вивезти потрібно близько мільйона тонн снігу.

«Нескладно порахувати, скільки буде потрібно ходок і часу, скільки потрібно автотранспорту, людей, пального, щоб очистити місто до того, як снігова маса почне танути, - підкреслив Прем'єр-міністр. - Той, хто оцінить це завдання, напевно, перестане зневажливо і жовчно відгукуватися про роботу, яку цілодобово виконують 22 тисячі працівників комунальних служб, міліціонерів, військовослужбовців, рятувальників».

Також Глава Уряду поінформував, що зараз в першочерговому порядку вирішується завдання забезпечення торговельних мереж продуктами харчування, заправок - паливом, організується вивіз дводобового сміття, відновлюється робота громадського транспорту, особлива увага приділяється надійній роботі медичних установ.

«У столицю підтягуються техніка та люди з інших міст. Не можна забувати, що стихія накрила значну частину України. Не тільки столиці важко. Тому можливості маневру технікою і силами обмежені, - поінформував Микола Азаров. - Практично по всій північно-західній, північно-східній і центральній Україні зараз ведуться роботи з розчищення під'їздів до населених пунктів, відновлення електропостачання. Особливо це актуально в Полтавській області, де минулої ночі дощ та мокрий сніг пошкодили безліч ліній електропередач. Без енергопостачання залишилися сотні населених пунктів.

Тому треба зрозуміти, що простих і легких рішень у такій екстремальній ситуації немає.

Я хочу подякувати всім, хто це розуміє, усвідомлює складність ситуації і чим може сприяє ліквідації наслідків стихії.

А Уряд разом зі столичною владою робить все необхідне, щоб якнайшвидше налагодити нормальну життєдіяльність міста».

версія для друку