українська російська англійська
Енергоблок №3 Запорізької АЕС підключено до енергомережі
25.03.2013 | 17:07
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

23 березня о 01:47, після проведення середнього планового ремонту, енергоблок №3 Запорізької АЕС достроково підключено до мережі. Завершення ремонтних робіт було заплановане на 3 квітня 2013 року.

За інформацією прес-служби НАЕК «Енергоатом», внаслідок  професійного планування ремонтних робіт і подальшого висококваліфікованого проведення ремонту вдалося пустити енергоблок більш, ніж на 10 діб раніше запланованого терміну. Це дасть можливість Запорізькій АЕС виробити додаткові мільйони кіловат-годин електроенергії для України. Ремонт, за висновком фахівців,  виконано високоякісно.

Увесь період ремонту відбувався при чіткій підтримці на високому рівні безпеки і надійності роботи обладнання і неухильному дотриманні правил і норм безпеки.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Нагадаємо, енергоблок №3 Запорізької АЕС було відключено від енергомережі для проведення середнього планового ремонту 29 січня 2013 року.

Довідково

Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі зі встановленою потужністю 6 000 МВт. На ЗАЕС експлуатуються 6 енергоблоків потужністю 1 млн. кВт кожен. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 р., третій – в 1986 р., четвертий – в 1987 р., п'ятий – в 1989 р., шостий – у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

В останні роки станція виробляє близько 50% всієї електроенергії, виробленої атомними станціями України, і більше 22% від загального виробітку електроенергії в країні.

версія для друку