українська російська англійська
Медична допомога під час надзвичайної ситуації, викликаної стихією, надається безперебійно та у повному обсязі
26.03.2013 | 12:10
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

За інформацією, отриманою від територіальних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, на ранок 25 березня 2013 року лікувальні заклади України працюють у звичайному режимі. В областях із складними метеорологічними умовами запроваджено режим підвищеної готовності, створено оперативні штаби, задіяно всі сили і засоби медичних закладів для надання медичної допомоги.

З 22 березня 2013 року по 25 березня 2013 року зафіксовано 17 недоїздів швидкої медичної допомоги. Втім, у жодному з цих випадків люди не залишилися без медичної допомоги. В одному випадку людина отримала консультацію за телефоном, у дев’яти – допомога була надана співробітниками фельдшерсько-акушерського пункту, сімох хворих до лікувальних закладів було доставлено транспортом Державної служби надзвичайних ситуацій чи приватними авто.

Що стосується надання екстреної медичної допомоги жителям столиці, то, як повідомив головній лікар Київської міської станції швидкої медичної допомоги Анатолій Вершигора, вона надається у повному обсязі, бригади швидкої обслуговують пацієнтів без значних запізнень. За словами Анатолія Вершигори, з 22 березня в департаменті охорони здоров КМДА працює оперативний штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов`язаної з різким погіршенням погодних умов. Відповідно до рішень штабу, забезпечується безперебійна робота медзакладів та своєчасне надання екстреної медичної допомоги. Усі клінічні лікарні переведені в режим цілодобового чергування для надання екстреної медичної допомоги за місцем звернення.

У минулі вихідні бригадами «швидкої» у Києві виконано 2083 виклики: 1050 - у суботу та 1033 – у неділю. Усі вони відпрацьовані лікарями без суттєвих затримань. До лікарень за ці два дні доставлено 761 пацієнт. Службою «1583 – порада лікаря телефоном» киянам та гостям столиці надано близько 1200 консультацій. Бригадами пунктів невідкладної медичної допомоги здійснено 772 виклики у суботу та 1334 у неділю. У роботі пологових стаціонарів надзвичайних ситуацій не було. Протягом вихідних в Києві народилося 157 немовлят – 90 хлопчиків та 67 дівчат.

Для підсилення первинної ланки до роботи в поліклінічних закладах запрошено 144 лікарів-інтернів. Як зауважила начальник оперативного штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації при департаменті охорони здоров`я КМДА Валентина Залеська, молоді лікарі допомагають терапевтам, педіатрам та сімейним лікарям в обслуговуванні викликів на дому. За її словами, це стало можливим завдяки співпраці з Національним медичним університетом ім. О.О. Богомольця та особистій підтримці такої ініціативи ректором університету Віталієм Москаленком.

Усі бригади екстреної медичної допомоги, пункти невідкладної медичної допомоги, травмпункти та міські клінічні лікарні в достатній кількості забезпечені медикаментами, харчуванням, виробами медичного призначення та паливно-мастильними матеріалами.

Комунальними службами міста забезпечено безперешкодний проїзд до приймальних відділень всіх стаціонарних закладів міста. Медична допомога киянам надається безперебійно та у повному обсязі.

 

версія для друку