українська російська англійська
Раїса Богатирьова провела відеоконференцію із співробітниками протитуберкульозних диспансерів з усіх регіонів країни
26.03.2013 | 11:44
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

25 березня у Міністерстві охорони здоров'я України відбувся перший із серії запланованих заходів під назвою «Запитай міністра». Він був проведений у форматі відеоконференції, під час якої відбувалося спілкування Міністра охорони здоров'я України Раїси Богатирьової з працівниками та пацієнтами 54-х протитуберкульозних диспансерів.

У своєму вступному слові Міністр зазначила, що перед відеоконференцією Міністерство охорони здоров'я ретельно проаналізувало звернення з областей. «Це дало нам можливість визначити дві найбільш актуальні проблеми, які сьогодні турбують фахівців фтизіатричної служби та пацієнтів закладів фтизіатричного профілю, - сказала Раїса Богатирьова. - Перш за все, це питання кадрового забезпечення та навантаження фахівців». На думку Раїси Богатирьової необхідно переглянути рівень навантаження на лікарів-фтизіатрів та включити в штатний розклад протитуберкульозних установ відділи моніторингу, а також посади психологів, соціальних працівників та наркологів. Ці пропозиції, за словами Міністра, будуть враховані при підготовці змін до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 23 лютого 2000 року № 33 «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров'я».

Не менш важливим, вважає керівник МОЗ України, є питання гідної оплати праці. «Ваша робота ускладнюється постійним ризиком інфікування. Саме тому під час засідання Уряду, яке відбулося 20 березня 2013 року, було затверджено постанову Кабінету Міністрів України «Про деякі питання оплати праці працівників протитуберкульозних закладів». Введення цієї постанови дозволить з 1 липня 2013 встановити для працівників спеціалізованих протитуберкульозних установ - лікарів, середнього та молодшого медичного персоналу - ряд пільг і надбавок», – зауважила Богатирьова. Це допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпусткиорічна матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, надбавка за вислугу років молодшим медпрацівникам, уточнила вона.

Співробітники протитуберкульозних установ з регіонів ставили Міністру питання, які стосувалися особливостей їхньої роботи. Так, завідуюча лабораторією Вінницького обласного протитуберкульозного диспансеру Неоніла Безсмертна запитала у Раїси Богатирьової, чи будуть переглянуті штати лабораторій: «Наша лабораторія укомплектована сучасним діагностичним обладнанням. У зв'язку з впровадженням нових методів лабораторної діагностики туберкульозу, значно збільшилася і навантаження на лікарів-лаборантів. Чи будуть переглянуті штати лабораторій? Вважаємо, що в цьому є суттєва необхідність».

Відповідаючи на це питання, Міністр зазначила, що штат лаборантів у протитуберкульозних закладах буде збільшено. Це передбачається змінами у № 33 «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров'я».

Співробітники протитуберкульозного диспансеру з Чернівців просили надати допомогу у виділенні коштів на будівництво сучасного протитуберкульозного центру за межами міста, оскільки існуючий диспансер розташований в історичному центрі Чернівців, що становить загрозу для жителів і туристів. Раїса Богатирьова пообіцяла поговорити з керівником області про те, щоб підготувати відповідний лист на ім'я Прем'єр-міністра, а також підняти питання про розробку документації для робіт з будівництва нового протитуберкульозного центру під Чернівцями.

Зверталися з питаннями до Міністра і пацієнти. Раїса Богатирьова запевнила, що держава не залишить їх наодинці з хворобою. «Можу вас запевнити, - сказала Міністр, - всі необхідні ліки будуть надходити безперебійно». Підсумовуючи розмову, Міністр охорони здоров’я наголосила на важливості цієї зустрічі, оскільки вона сприятиме більш чіткому розумінню проблем фтизіатричної галузі, потреб та настроїв тих, хто в ній працює. «Сьогодні Міністерство охорони здоров’я України націлене на доступність та відкритість у спілкуванні», – підкреслила Раїса Богатирьова. У всіх, хто за браком часу не встиг поставити питання, повідомила вона, є можливість надіслати письмове звернення чи скористатися телефонною «гарячою лінією» в Міністерстві охорони здоров'я України, яка працює 27 числа кожного місяця (0-800-801-333).

Крім того, Міністр зауважила, що на сайті Держслужби України з питань протидії ВІЛ/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань запроваджено новий комунікаційний сервіс – «Електронна приймальня для пацієнтів». Він стане суттєвою допомогою для моніторингу та контролю забезпечення безоплатності та доступності протитуберкульозних препаратів для хворих. Всім хворим Раїса Богатирьова побажала якнайшвидшого одужання.

Також участь у відеоконференції взяли заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов та Голова державної служби України з питань протидії ВІЛ/СНІДу та інших соціально небезпечних захворюваньм Тетяна Александріна. Захід був присвячений завершенню Всеукраїнського тижня боротьби з туберкульозом.

 

версія для друку