українська російська англійська
Едуард Ставицький перебуває із робочим візитом у Тбілісі
26.03.2013 | 11:40
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

26 березня відбувається робочий візит Міністра енергетики та вугільної промисловості України Едуарда Ставицького до м.Тбілісі, Грузія.

Під час візиту Міністр взяв участь у відкритті 12-тої  Грузинської конференції «Нафта, газ, енергетика та інфраструктура» (GIOGIE 2013).

За словами очільника Міненерговугілля України, проведення цієї Конференції є хорошою можливістю обговорити стан та перспективи розвитку енергетики в Каспійсько-Чорноморському регіоні та світі у цілому. Енергетика була і залишається головною стратегічною передумовою розвитку економіки, основою забезпечення усіх видів життєдіяльності суспільства. Тому визначення та реалізація напрямів її розвитку є пріоритетними завданнями у забезпеченні національної безпеки, політичної та енергетичної незалежності, неухильного економічного розвитку кожної країни.

«Сьогодні майже перед усіма державами світу постають нові виклики, пов'язані з необхідністю забезпечення потреб економіки і населення країни в енергетичних продуктах. Причому потреб, що постійно зростають. Це обумовлює необхідність забезпечення диверсифікації енергетичних поставок, забезпечення безпечного транзиту енергоносіїв, розширення обсягів їх видобутку та виробництва. І очевидно, що вирішення зазначених завдань неможливе без широкого міжнародного співробітництва, заснованого на довгострокових спільних інтересах. Україна відкрита для співпраці з усіма зацікавленими потенційними партнерами. Більш того, вплив процесів глобалізації, що відбуваються у світовій економіці, є додатковим стимулом для колективного підходу до вирішення енергетичних проблем та містить додатковий потенціал для взаємовигідної співпраці», - зазначив Едуард Ставицький.

Він також додав, що Каспійсько-Чорноморський регіон має величезний потенціал, здатний здійснити вагомий внесок у забезпечення енергетичної безпеки регіону, Європи і світу в цілому. Тому реалізація запланованих проектів Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору, Південного газового коридору, а також Трансанатолійского газопроводу та інших проектів регіону має надзвичайно важливе значення для поставок вуглеводнів з Каспію на конкурентні ринки Європи.

Міністр також звернув увагу на друге дуже важливе питання – використання відновлюваних джерел енергії. «Хочу відзначити, що в Україні зараз активно здійснюються заходи з метою реалізації проектів на основі відновлюваних джерел енергії, в першу чергу на базі сонця, вітру та води.

При цьому темпи участі відновлюваної енергетики в задоволенні потреб в енергоресурсах значно залежать від сили державної підтримки, а також міжнародного співробітництва», - зазначив Едуард Ставицький.

«Сьогоднішня Конференція має стати стимулом реалізації спільних проектів в традиційних сферах енергетики, а також з використанням відновлюваних джерел енергії», - висловив сподівання Міністр.

  У конференції також беруть участь Міністр енергетики, Віце-прем’єр-міністр Грузії Каха Каладзе,  глава місії Євросоюзу в Грузії Філіпп Дімітров, представники посольств Великобританії та Казахстану, керівники нафтогазових компаній та експерти.

 

версія для друку