українська російська англійська
Україна та Грузія домовились прискорити реалізацію спільних енергетичних проектів
26.03.2013 | 12:06
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

26 березня в рамках візиту до м.Тбілісі (Грузія) відбулась двостороння зустріч Міністра енергетики та вугільної промисловості України Едуарда Ставицького із Віце-прем'єр-міністром - Міністром енергетики і природних ресурсів Грузії Кахою Каладзе.

Під час зустрічі Едуард Ставицький відзначив наявність істотного, нереалізованого на сьогодні у повному обсязі потенціалу розвитку українсько-грузинського співробітництва в енергетичній сфері.

«Нафтогазовий сектор співпраці України і Грузії, а особливо реалізація проекту Євро-Азійського нафтотранспортного коридору, безумовно, залишається серед пріоритетів України в сфері енергетики», - підкреслив Едуард Ставицький.

Крім того, не менш важливими для обох країн є проекти міжнародного значення в газовому секторі. «Україна підтримує заплановані Грузією газотранспортні проекти AGRI і «Білий потік» та зацікавлена в їх успішній реалізації», - підкреслив очільник Міненерговугілля.

Міністр також додав, що Україна зацікавлена у своїй участі в реалізації проекту Трансанатолійского газопроводу, введення в дію якого дозволить значно підвищити обсяги транзиту природного газу через територію Грузії. Йдеться, зокрема, про задіяння газотранспортної системи України до постачань через Грузію газу в Європу за допомогою Трансанатолійского газопроводу, поставку труб українського виробництва для реалізації проекту TANAP та інше.

Наприкінці зустрічі cторони домовились вести активний діалог в енергетичному напрямку та прискорити реалізацію спільних проектів.

 

версія для друку