українська російська англійська
Укрзалізниця виплатила майже 200 млн. грн. працівникам, які вийшли на пенсію минулого року
26.03.2013 | 12:16
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Залізниці України займають соціально відповідальну позицію щодо колективу залізничників, зокрема, до співробітників, які  звільняються з роботи у зв’язку з досягненням пенсійного віку.

У відповідності до Галузевої угоди, підписаної між Державною адміністрацією залізничного транспорту України і Профспілкою залізничників та транспортних будівельників України, у разі звільнення працівників за власним бажанням у зв’язку з виходом на пенсію, виплачується одноразова матеріальна допомога.

Зокрема, при звільненні працівників вперше з роботи у зв’язку з виходом на пенсію, виплачується, в залежності від стажу роботи в галузі: до 5 років – 1 середньомісячний заробіток; від 5 до 10 років – 2 середньомісячні заробітки; більше 10 років – 3 середньомісячні заробітки.

У разі звільнення працівників за власним бажанням у зв’язку з виходом на пенсію (за віком, за віком на пільгових умовах, за вислугу років) протягом двох місяців після настання цього права виплачується їм додаткова матеріальна допомога за сумлінну працю на залізничному транспорті в наступних розмірах при стажі роботи в галузі: для чоловіків з 20 до 25 років (для жінок з 15 до 20 років) – 1 середньомісячний заробіток; з 25 до 30 (з 20-25) – 2 середньомісячні заробітки; з 30 до 35 (з 25 до 30) – 3 середньомісячні заробітки; з 35 до 40 (з 30 до 35) – 4 середньомісячні заробітки; понад 40 (понад 35) років – 5 середньомісячних заробітки.

На залізницях також діють Колективні договори з профспілковими організаціями, де регламентуються виплати одноразової матеріальної допомоги в залежності від стажу роботи в галузі.

У 2012 році залізниці України витратили на виплати одноразової допомоги працівникам, які вийшли на пенсію за власним бажанням, майже 196 тис. грн. Зокрема, Донецька залізниця виплатила своїм пенсіонерам 28,8 тис. грн., Придніпровська – 13,2 тис. грн., Південна – 25,5 тис. грн., Південно-Західна – 62,6 тис. грн., Одеська – 32,3 тис. грн., Львівська – 33,5 тис. грн.

Окрім того, працівникам нагородженим за час роботи на залізничному транспорті знаком «Почесному залізничнику», «Залізнична слава» трьох ступенів, яким присвоєно почесні звання «Заслужений працівник транспорту України», «Заслужений енергетик України», «Заслужений зв’язківець України», «Заслужений будівельник України» та інші почесні державні звання, а також тим, які нагороджені орденами, розмір підвищується на 50 відсотків.

 

 

версія для друку