українська російська англійська
Установи соціальної сфери продовжують функціонувати в екстреному режимі
26.03.2013 | 12:36
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Установи соціальної сфери на період погіршення погодних умов працюють в екстреному режимі. Про це повідомила директор департаменту соціальних послуг Міністерства соціальної політики Ірина Тарабукіна.

Попри те, що протягом 22-24 березня у зв’язку зі складними погодними умовами спостерігалась нестабільна ситуація у низці областей України, було забезпечено безперервну роботу установ системи органів праці та соціального захисту населення.

За її словами, під постійним доглядом працівників територіальних центрів, управлінь соціального захисту та будинків інтернатів перебували одинокі та одиноко проживаючі люди. «Соціальні працівники купували продукти та надавали іншу необхідну допомогу тим, хто не міг самостійно дійти до крамниці», – поінформувала Ірина Тарабукіна.

Під особливим контролем, зазначила вона, перебували 324 інтернатні установи, 349 стаціонарних відділень при територіальних центрах обслуговування пенсіонерів і самотніх непрацездатних громадян, в яких розміщено понад 14 тисяч людей похилого віку та інвалідів, а також інші заклади системи соцзахисту. В установах, розташованих на території Полтавської та Вінницької областей, виникали проблеми з енергопостачанням, які вдалося оперативно вирішити. За словами Ірини Тарабукіної, в усіх закладах та установах було забезпечено необхідний запас води і продуктів харчування, організовано додаткове чергування соціальних працівників та соціальних робітників установ на робочому місці.

Окрім того, посилену увагу було приділено захисту бездомних осіб. Так, станом на 22 березня по країні було організовано роботу 2600 патрульних бригад для проведення вуличної соціальної роботи, якими виявлено 7200 осіб. Окрім того, було утворено 1200 банків одягу, взуття та білизни для понад 13 тисяч осіб. Також було відкрито 1400 пунктів роздачі гарячої їжі, де побували 43 тис. осіб, а також 2800 пунктів обігріву, послугами яких скористалися 33 тис. осіб. З метою забезпечення тимчасовим притулком бездомних осіб розгорнуто 3400 додаткових ліжко-місць.

Коментуючи ситуацію у Києві, Ірина Тарабукіна наголосила, що столичний Будинок соціального піклування на Суздальській, 4/6, був переведений у режим цілодобового прийому бездомних осіб. За її словами, попри сильну негоду в Києві за своїми маршрутами виїжджали і  мобільні бригади соціального патруля. Вони були посилені соціальними працівниками, які проводили необхідну роз’яснювальну роботу серед безхатченків, запрошували їх до Будинку соціального піклування, а також інформували про пункти обігріву МНС, відкриті у трьох районах столиці.

 

версія для друку