українська російська англійська
Укрзалізниця продовжує розвивати електронний документообмін у вантажному сполученні з країнами СНД
26.03.2013 | 14:37
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Укрзалізниця проводить роботи щодо організації електронного обміну перевізними документами при перевезенні вантажів у міжнародному сполученні.

Впродовж лютого поточного року, після підписання 21 січня 2013 року «Угоди про здійснення перевезень приватних порожніх вагоній по безпаперовій технології з використанням електронного документообігу між Україною та Російською Федерацією», станціями України оформлено електронних накладних СМГС 77,53% від загальної кількості оформлених перевізних документів на перевезення порожніх власних вагонів. За даними ОАО «РЖД» станціями Російської Федерації оформлено 2767 електронних накладних СМГС на перевезення порожніх власних вагонів між Росією та Україною.

У березні поточного року в Києві відбулася спільна нарад фахівців Укрзалізниці та Білоруської залізниці з питання організації перевезень вантажів та порожніх власних (орендованих) вагонів за електронною накладною СМГС між Україною та Білорусією. На нараді розглянуті питання з підготовки та узгодження тексту Угоди про перевезення вантажів, порожніх власних (орендованих) вагонів за безпаперовою технологією між Україною та Білорусією та напрацьовані шляхи вирішення технічних питань застосування ЕЦП (електронного цифрового підпису) при міжнародному обміні електронними даними.

Зустріч з білоруськими колегами є продовженням роботи Укрзалізниці з сусідніми країнами, спрямованої на організацію постійного обміну перевізними документами в електронному вигляді.

Довідково

Нагадаємо, що з 1 липня 2011 року Укрзалізниця запровадила електронний документообіг при перевезенні вантажів в межах України. В результаті чого у 8-10 разів скоротився час на оформлення вантажу. Для вантажовідправників було створено можливість необхідні операції здійснювати безпосередньо зі свого офісу. До того ж прискорився сам процес перевезення вантажу, оскільки вагони не затримуються в очікуванні оформлення документів.

версія для друку