українська російська англійська
У МОН відбувся круглий стіл щодо ролі бізнесу в розвитку професійно-технічної освіти
26.03.2013 | 15:04
Прес-служба Міністерства освіти і науки

26 березня 2013 року під головуванням заступника Міністра освіти і науки України Бориса Жебровського відбувся круглий стіл «Роль та місце бізнесу в розвитку професійно-технічної освіти в Україні».

У засіданні взяли участь представники департаменту професійно-технічної освіти, Центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності», Українського союзу промисловців та підприємців (УСПП), українських бізнесових структур, які мають досвід співпраці з навчальними закладами, а також представники громадських та студентських організацій і засобів масової інформації.

Заступник Міністра освіти і науки Борис Жебровський зазначив: «Нам потрібно повною мірою усвідомити важливість інвестування в освітню сферу, і, зокрема, у професійно-технічну освіту. Відносини між підприємствами і навчальними закладами мають будуватися на рівноправних засадах, але в жодному разі не на простій експлуатації досягнень у галузі освіти».

На його думку, професійно-технічна освіта якнайкраще пристосована до співпраці з підприємствами, роботодавцями, оскільки сама по собі поєднує навчання і виробництво. Утім, нового рівня якості ПТО, а отже – й зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні випускників ПТНЗ, за словами заступника Міністра, можна досягти лише шляхом модернізації, власне, процесу навчання: розробки навчальних та методичних програм з урахуванням умов і потреб сьогодення, поетапного підвищення кваліфікації майстрів виробничого навчання. «Без модернізації процесу навчання та кваліфікованих педпрацівників революція в освіті не проходить», – зазначив Борис Жебровський.

У свою чергу, директор департаменту професійно-технічної освіти В’ячеслав Супрун висловив переконання, що для забезпечення підготовки кваліфікованих працівників у ПТНЗ, потрібно активніше долучати підприємства до співпраці у сфері розробки Державних стандартів, удосконалення нормативно-правової бази тощо. В’ячеслав Супрун зазначив, що подальша робота у сфері ПТО спрямовуватиметься на реалізацію стратегії навчання впродовж життя, запровадження процедур визнання неформального навчання, забезпечення ефективного взаємозв’язку між сферою освіти і ринком праці.

Марина Саприкіна, голова правління Центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності», зазначила: «Неможливо розвивати бізнес, не розвиваючи Україну, і навпаки. У сфері конкурентоспроможності держави, її економіки існують 7 головних напрямів, які потрібно підтримувати і розвивати, і сфера освіти – один із найголовніших напрямів».

На думку Марини Саприкіної, завдання бізнесу – «допомога у довгостроковій перспективі підготовки кваліфікованих спеціалістів», а тому розвиток партнерства ПТНЗ з компаніями – пріоритет.

Окрім того, під час засідання представники провідних українських підприємств навели конкретні приклади співпраці компаній, які вони представляють, з закладами професійно-технічної освіти.

На важливості забезпечення взаємодії освіти і виробництв окремо зупинився перший віце-президент Українського союзу промисловців та підприємців (УСПП) Сергій Прохоров. Він також зазначив, що «тільки висока якість української освіти дозволить досягти нового технологічного рівня та підняти конкурентоспроможність нашої держави».

Активну участь в обговореннях також взяли головний консультант Секретаріату комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Василь Головінов, начальник управління професійної освіти Департаменту управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації Микола Кучинський, директор Міжрегіонального вищого професійного училища зв’язку (м. Київ) Василь Петрович, директор Київського вищого комерційного училища Київського національного торговельно-економічного університету Лідія Кришемінська, директор вищого професійного училища №7 (м. Кременчук) Микола Несен, директор Горлівського вищого професійного училища Борис Мамчур, представник Української Школи Бізнесу «НаШЕ» Віктор Тиркало, керівник Департаменту з управління персоналом «Сервіс-Інвест» (ДТЕК) Людмила Василенко та представник компанії «Метінвест» Катерина Бєлова.

 

версія для друку