українська російська англійська
У Києві презентували першу книгу мемуарів Івана Дзюби
26.03.2013 | 15:32
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Нещодавно у столиці відбулась презентація нової книги публіциста, літературознавця, лауреата Шевченківської премії Івана Дзюби «Не окремо взяте життя», випущеної державним видавництвом «Либідь» за бюджетною програмою «Українська книга». У ній зібрані спогади і роздуми письменника, викладені у формі монологу.

У презентації взяли участь відомі науковці, літератори, громадські та політичні діячі.

Голова Національної спілки письменників Володимир Баранов у своєму вступному слові відзначив вагомий внесок Івана Дзюби у розвиток сучасної української літератури та наголосив, що презентована книга пояснює феномен «морального імперативу Дзюби» - відстоювання в умовах радянської пропаганди національної ідентичності та ідеї.

Читачі матимуть змогу побачити через призму спогадів публіциста його життєвий шлях, вітчизняний літературний та суспільний процеси, починаючи з шістдесятих років минулого століття тощо.

Сам автор називає книгу документальною повістю. Вона поділена на 3 дії, як драматичний твір.

«Редакція поділила книжку на 3 дії. Редактор Юрій Медюк знайшов там інтермедії, інтерлюдії, реверси, вставки, сцени. Він поділив твір на 3 акти – перший, другий і третій, і тим самим зобов’язав мене написати четвертий. Бо нормальний драматичний твір має 4 акти», – зауважив Іван Дзюба.

Ті, хто вже встиг ознайомитися з книжкою, зазначають, що вона не схожа на традиційну мемуарну прозу.

«Ця книга поза жанром, задекларованим документальною повістю, — зазначає критик Володимир Базилевський. —Тут є і діалоги, і портрети, коментарі і факти, афоризми і «дзюбізми» тощо».

 

 

 

версія для друку