українська російська англійська
Кримські правоохоронці виявили бюджетну аферу на 9 мільйонів гривень
26.03.2013 | 16:05
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Керівник державного підприємства при проведенні процедури закупівлі товарів, робіт і послуг уклав з підприємствами-підрядниками з різних міст України 19 договорів на загальну суму близько 14 мільйонів гривень. Зазначені бюджетні кошти призначалися для модернізації системи водопостачання, водовідведення та теплопостачання, а також проведення ремонту портового флоту і бази відпочинку.

Однак підприємливий ділок розцінив ці гроші, як прекрасний спосіб «заробити».

Працівники Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю ГУМВС України в Автономній Республіці Крим викрили начальника морського торговельного порту одного з міст Криму, який, зловживаючи своїм службовим становищем, завдав збитки державі на загальну суму понад дев'ять мільйонів гривень.

«У подальшому, начальник державного підприємства, достовірно знаючи, що роботи виконані не були, без підтверджуючих документів - актів виконаних робіт - дав розпорядження перерахувати гроші на рахунки підрядників», - розповів начальник УДСБЕЗ ГУМВС України в Автономній Республіці Крим полковник міліції Едуард Онацький.

Внаслідок вчиненого посадового злочину державному бюджету завдано збитків в особливо великих розмірах - понад дев'ять мільйонів гривень.

Наразі триває досудове розслідування, проводяться заходи щодо встановлення інших фактів протиправної діяльності з боку посадовців держпідприємства.

Територіальним слідчим підрозділом зазначений факт внесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Визначена кваліфікація кримінального злочину за ч.2 ст. 364 (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

версія для друку