українська російська англійська
На Сумщині знизився рівень захворюваності на туберкульоз
26.03.2013 | 17:30
Сумська ОДА

На Сумщині знизився рівень захворюваності на туберкульоз. Про це зазначила заступник голови Сумської облдержадміністрації Тамара Іщенко.

За словами куратора медичної галузі, в регіоні діє обласна цільова соціальна програма протидії захворюванню на туберкульоз у 2012-2016 роках. На заходи, зазначені у програмі, передбачено 107 751,4 тисячі гривень. У 2012 році фінансування становило 8 мільйонів гривень.

«Завдяки виконанню заходів обласної програми протягом минулого року вдалося досягти зменшення загальної захворюваності на туберкульоз, зокрема, рівень захворюваності дітей віком до 14 років знизився на 36%», – підкреслила Тамара Іщенко.

Вона зауважила, що діагностикою охоплено всі верстви населення області. Так, протягом 2012 року флюорографічне обстеження пройшли 654 тисячі осіб. При цьому показник обстеження на тисячу дорослого населення зріс на 8,5% проти минулого року.

З метою ранньої діагностики туберкульозу особи із груп ризику майже стовідсотково пройшли рентгендіагностику. Всі вперше виявлені хворі охоплені рентгенологічним обстеженням. Завдяки налагодженій профілактичній роботі, рівень смертності від туберкульозу знизився на 13%, наголосила посадовець.

версія для друку