українська російська англійська
Міндоходів: Пільги сільгоспвиробникам мають використовуватися за призначенням
26.03.2013 | 17:24
Прес-служба Міністерства доходів і зборів

Пільговим режимом оподаткування у минулому році скористалися понад 16 тис. сільськогосподарських товаровиробників. Спеціальний режим оподаткування передбачає право сільгосппідприємства залишити у власному розпорядженні суму ПДВ, нараховану йому на вартість поставлених товарів та послуг, а не сплачувати її до бюджету. Завдяки цьому сільгоспвиробники залишили у власному розпорядженні 14,7 млрд. гривень.

Крім того, для виплати компенсації товаровиробникам за продані молоко і м’ясо у живій вазі переробними підприємствами на спеціальні рахунки, відкриті в органах держказначейства, перераховано 1,1 млрд. грн. податку на додану вартість.

Разом з тим, зазначають аналітики Міністерства доходів і зборів, незважаючи на такі значні державні преференції, економічної стабільності у галузі не досягнуто. Головною причиною цього є використання підприємств сільськогосподарської галузі у схемах ухилення від оподаткування, які дозволяють скорочувати надходження податку на додану вартість підприємствам інших галузей економіки.

Так, наприклад, одне з новостворених підприємств, зареєстрованих у Києві, протягом листопада-грудня минулого року та січня поточного року при загальних обсягах поставки на суму 220,9 млн. грн. виписувало податкові накладні приватному підприємству Львівщини, сформувавши йому податковий кредит на 44,2 млн. гривень.

Подібними махінаціями займалося і підприємство Дніпропетровщини, при загальних обсягах поставки на суму 58,8 млн. грн. сформувавши податковий кредит на 11,7 млн. грн. іншим підприємствам.

За словами аналітиків Міндоходів, одним з кроків до врегулювання питання застосування пільгового режиму оподаткування стане реформування фіксованого сільгоспподатку шляхом його диференціації за видом діяльності, зокрема, рослинництвом, птахівництвом, тваринництвом. Такі заходи визначені у Національному плані дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки „Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, затвердженому Указом Президента України від 12 березня 2013 року.

версія для друку