українська російська англійська
Близько 4 млн. грн. виділять на завершення робіт з рекультивації сміттєзвалища на Закарпатті
26.03.2013 | 18:20
Закарпатська ОДА

Близько 4 млн. грн. виділять на завершення робіт з рекультивації полігону для твердих побутових відходів у с. Барвінок Ужгородського району, повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков.

26 березня Міністр разом із головою Закарпатської облдержадміністрації Олександром Ледидою оглянули стан виконання робіт з рекультивації сміттєзвалища.

Так, станом на 20 березня на полігоні облаштовано захисний шар екрану з мінеральних ґрунтів на 80% необхідного рівня покриття, встановлено дренажну каналізацію для відведення фільтрату та виконана пасивна дегазація. Залишилося виконати роботи з благоустрою (встановити огорожу, нагірну канаву, облаштувати постійні проїзди) та з будівництва ставка-накопичувача.

«Усього на роботи з рекультивації полігону було виділено понад 17 мільйонів гривень. 15 з них – з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища. Для завершення робіт на цьому об’єкті необхідно ще близько 4 мільйонів гривень. У 2013 році Закарпаття ці гроші отримає, - запевнив Олег Проскуряков. – Після завершення І черги робіт з рекультивації, друга частина полігону будя діяти ще близько року. А вже поруч на земельній ділянці ми розглядаємо можливість реалізації проекту з будівництва сучасного заводу з переробки сміття».

«Після завершення робіт з рекультивації будемо реалізовувати нові проекти утилізації сміття. Маю на увазі, будівництво та запуск сучасного підприємства з утилізації та переробки відходів, що відповідатиме усім європейським нормам. Усі подібні проекти проходять експертизу у Міністерстві екології. Тільки після погодження проектів ми можемо розпочинати роботи. Тож це підрприємвтво буде сучасним та, безумовно, безпечним для навколишнього середовища», - наголосив Олександр Ледида.

 

 

версія для друку