українська російська англійська
Р. Богатирьова: Ми ставимо за мету позбавлення сільської медицини неофіційного статусу другорядної
26.03.2013 | 18:16
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Сільська медицина має отримати низку стимулів для розвитку, які передбачені у державних та регіональних програмах. Про це Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова заявила під час прес-конференції для регіональних ЗМІ Криму, Херсонської, Одеської та Миколаївської областей.

"Ми ставимо за мету позбавити сільську медицину неофіційного статусу другорядної", - наголосила Міністр. Однією з ключових проблем, для розв'язання якої Міністерство докладає сьогодні максимальних зусиль, є кадрове забезпечення охорони здоров'я у сільській місцевості. Цього року планується направити у сільську місцевість 1919 працівників з медичною та фармацевтичною освітою. Для того, щоб заохотити молодих спеціалістів працювати у сільській медицині, окрім іншого, їм буде виплачено одноразову матеріальну допомогу у розмірі п'яти мінімальних окладів (6090 грн.). Для цих виплат у державному бюджеті на 2013 рік передбачено 11 мільйонів 632 тисячі гривень.

Крім того, Раїса Богатирьова звернула увагу на те, що на рівні законодавства врегульовано правовий механізм реалізації права працівників медичної галузі на отримання житла. Урядом внесені відповідні зміни до Державної цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010 - 2017 роки.

Керівник МОЗ повідомила, що особисто звернулась до голів усіх обласних державних адміністрацій щодо першочергового запровадження регіональних програм місцевих стимулів та соціального захисту медичних працівників з урахуванням усіх наявних ресурсів у кожному конкретному регіоні. До таких стимулів, за її словами, належить забезпечення житлом, транспортом, безоплатне санаторно-курортне лікування медичного працівника та його родини, матеріальне заохочення за результатами роботи на кінець року.

До того ж, МОЗ України звернулося до Кабінету Міністрів України з пропозицією звільнити від сплати комунальних послуг медичних працівників, які працюють у комунальних закладах охорони здоров'я у сільській місцевості та селищах міського типу.

Також МОЗ пропонувало установити медичним працівникам, які працюють у сільській місцевості та селищах міського типу, надбавки у розмірі 50% до посадового окладу.

 

версія для друку