українська російська англійська
К.Грищенко: Алкоголю та наркотикам не місце в житті дітей
26.03.2013 | 18:21
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

26 березня ц.р. Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко провів робочу нараду з питань розробки Концепції профілактики вживання дітьми алкоголю, наркотичних засобів та психотропних речовин.

У нараді взяли участь Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко, Міністр молоді і спорту Равіль Сафіуллін, представники МОЗ, МВС, Міносвіти, Мінфіну, Мінсоцполітики, Держкомтелерадіо.

Відкриваючи нараду, Віце-прем’єр-міністр України К.Грищенко звернув увагу присутніх на необхідність системного підходу до вироблення шляхів допомоги та пошуку реальних механізмів профілактики вживання дітьми алкоголю та наркотиків.

«Метою сьогоднішньої наради є обговорення і вироблення комплексного підходу до забезпечення ефективної допомоги дітям, які вживають алкоголь, наркотичні засоби і психотропні речовини», - зазначив К.Грищенко.

Віце-прем’єр наголосив, що питання допомоги дітям є одним з найболючіших для суспільства і тому має для керівництва держави і Уряду стратегічний пріоритет.

К.Грищенко при цьому відзначив, що комплексні зміни у підходах до лікування і профілактики вживання дітьми алкоголю, тютюну та наркотиків мають відбуватися із врахуванням міжнародного досвіду, в першу чергу європейського.

«Працюючи за кордоном, я особисто бачив трансформацію підходів до профілактики і лікування дітей та молоді. Тому, вважаю вкрай важливим опрацювати питання застосування провідного міжнародного досвіду, в першу чергу досвіду країн Європейського Союзу, для вирішення цієї актуальної соціальної проблеми», - підкреслив Віце-прем’єр.

Під час наради учасники детально обговорили проблеми функціонування центрів медико-соціальної реабілітації неповнолітніх, лікування дітей від алкоголізму, наркоманії та токсикоманії, а також першочергові кроки, які необхідно вжити на державному рівні для реального забезпечення профілактики вживання дітьми алкоголю, наркотичних засобів та психотропних речовин.

Окрім того, учасники наради відзначили необхідність створення умов для соціальної мотивації молоді вести здоровий спосіб життя, розширення можливостей для занять спортом та обмеження доступу дітей до алкоголю і тютюнових виробів. За результатами наради Віце-прем’єр дав доручення пришвидшити роботу із створення робочої групи з розробки проекту Концепції профілактики вживання дітьми алкоголю, наркотиків та психотропних речовин.

 

версія для друку