українська російська англійська
Прем'єр-міністр: Найкращий спосіб нормалізувати цінову ситуацію на продукти - проведення сільськогосподарських ярмарків
27.03.2013 | 10:54
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров вимагає від місцевої влади вжити заходи з нормалізації цін на продукти харчування під час надзвичайних погодних умов. Про це Глава Уряду заявив, розпочинаючи засідання Уряду.

За його словами, певні недобросовісні комерційні структури використовують тимчасові труднощі із завезенням продуктів харчування до торгівельних мереж, завищують роздрібні ціни на основні продукти харчування: хліб, молоко, овочі.

«Така, з дозволу сказати, «націнка на надзвичайну ситуацію» є просто аморальною, - заявив Микола Азаров. - Я вимагаю, у першу чергу від голів місцевих адміністрацій, негайно нормалізувати ситуацію. Торгові мережі повинні нести свою частину соціальної відповідальності у складних обставинах».

На його переконання, найкращий спосіб нормалізації ситуації - організація ярмарків із продажу сільськогосподарської продукції. Микола Азаров наголосив, що на ярмарках продукти продаються за ціною виробників: на 10-15% нижче, ніж в торгівельних мережах.

За його словами, зараз попит на овочі і фрукти збільшується. Оскільки дефіциту цієї продукції в країні немає, то її наявність у продажу залежить від правильної організації постачання.

Глава Уряду нагадав, що з початку року в Україні уже було проведено близько 14 тисяч продовольчих ярмарків за участю сільськогосподарських товаровиробників та обслуговуючих кооперативів, особистих селянських і фермерських господарств.

«Негода тимчасово припинила проведення ярмарків. Їх треба негайно відновити, як тільки дозволять умови», - підкреслив Микола Азаров. Він додав, що впродовж квітня-травня регіони попередньо передбачали провести близько 10 тис. продовольчих ярмарків. На думку Прем’єр-міністра, цього недостатньо, бо навіть у зимові місяці їх відбулося більше.

Микола Азаров доручив Мінагрополітики разом з главами місцевих адміністрацій і міськими головами уточнити графіки проведення ярмарків.

«Причому від Мінагрополітики вимагаю взяти на себе роль міжрегіонального координатора, щоб оперативно формувати запити на постачання певної продукції з тих регіонів, де її достатньо, до тих, де попит не задовольняється», - заявив Микола Азаров.

версія для друку