українська російська англійська
На Вінниччині відкрито відреставрований вокзальний комплекс
27.03.2013 | 11:25
Вінницька ОДА

26 березня відбулося урочисте відкриття відреставрованого Жмеринського вокзалу, який є пам’яткою архітектури національного значення.

В урочистому заході з нагоди відкриття вокзального комплексу станції Жмеринка взяли участь голова обласної державної адміністрації Іван Мовчан, начальник Південно-Західної залізниці Олексій Кривопішин, народний депутат.

Історія відродження вокзального комплексу розпочалася 7 грудня 2010 року.

Керівник Вінниччини висловив подяку ініціаторам та учасникам реалізації проекту з реставрації вокзалу та вручив Почесні грамоти облдержадміністрації працівникам Жмеринського будівельно-монтажного експлуатаційного управління №3, які були задіяні у ремонтно-будівельних роботах. Нагороди кращим будівельникам вручив і начальник Південно-Західної залізниці Олексій Кривопішин.

Загальний кошторис ремонтних робіт склав 70 млн. гривень. Аби пам’ятка українського зодчества була приведена у первісний вигляд, усі роботи здійснювалися за кресленнями 1898 року, тож будівельники і реставратори Південно-Західної залізниці зберегли і відновили усе, що було створено архітекторами у 1904 році. Наразі розглядається можливість створення в «імператорській» кімнаті вокзального комплексу музей як історії Жмеринщини, так і власне вокзалу, адже свого часу тут зупинялося чимало видатних особистостей.

 

версія для друку